Gå til hovedindhold

Wavin PVC forlængerrør med muffe 315x1000mm til korrugeret opføringsrør

WavinSanitetEAN: 5708525117672
Pris fra 555,6 krtil 1.130 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 574,4 kr (51% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 445 kr 18. mar.

Sammenlign priser på Wavin PVC forlængerrør med muffe 315x1000mm til korrugeret opføringsrør og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 555.6 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Wavin 315 x 1000 mm PVC-forlænger med muffe
555,6 kr
Til butik
Wavin 315 x 1000 mm PVC-forlænger med muffe billede

Produktinformation

Wavin 315 x 1000 mm PVC-forlænger med muffe

Produktspecifikationer

EAN: 5708525117672
Varenr.: 15843147317583
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Wavin Korrugeret PVC forlænger/Opføringsrør 315x1000 mm med muffe
589 kr
Til butik
Wavin Korrugeret PVC forlænger/Opføringsrør 315x1000 mm med muffe billede

Produktinformation

Wavin Korrugeret PVC forlænger/Opføringsrør 315x1000 mm med muffe Opføringsrørene fra Wavin findes i Ø315 og ø425 mm. Størrelsen vælges alt efter hvilken brønd du skal have monteret. Typisk kombineres opføringsrøret med en brønd/bund, karm og dæksel se r...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Dræn & kloak
Størrelse: 315x1000 mm
EAN: 5708525117672
Varenr.: 192926498
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Wavin PVC forlængerrør med muffe 315x1000mm til korrugeret opføringsrør
632,5 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wavin opføringsrør PVC 315x1000 mm, med muffe
669 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin korrugeret PVC opføringsrør med muffe 315 mm - 100 cm
669 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Forlængerrør 315x1000mm - med muffe for korr. opføringsrør. Wavin PVC
1.130 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin PVC forlængerrør med muffe 315x1000mm til korrugeret opføringsrør koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin PVC forlængerrør med muffe 315x1000mm til korrugeret opføringsrør koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN555,6 kr555,6 krKøb
2CompletVVS589 kr589 krKøb
3vvsfittings.dk632,5 kr632,5 krKøb
4BilligVVS DK669 kr669 krKøb
5LavprisVVS669 kr669 krKøb
6CS MEGASTORE DK1.130 kr1.329 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin PVC forlængerrør med muffe 315x1000mm til korrugeret opføringsrør

PriceData har fulgt prisen på Wavin PVC forlængerrør med muffe 315x1000mm til korrugeret opføringsrør i 161 dage. Laveste pris i perioden er 415 kr (registreret d. 25. december 2025), højeste er 555,6 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 466 kr.

Den nuværende pris på 555,6 kr er 19% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Wavin PVC forlængerrør med muffe 315x1000mm til korrugeret opføringsrør. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Wavin PVC forlængerrør med muffe 315x1000mm til korrugeret opføringsrør de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026555,6 kr1,82 kr (0%)
8. maj 2026553,78 kr47,53 kr (9%)
3. maj 2026506,25 kr37,25 kr (8%)
3. apr. 2026469 kr24 kr (5%)
18. mar. 2026445 kr59 kr (12%)
17. mar. 2026504 kr59 kr (13%)
1. feb. 2026445 kr6 kr (1%)
24. jan. 2026439 kr31 kr (7%)
23. jan. 2026470 kr31 kr (7%)
16. jan. 2026439 kr31 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret