Gå til hovedindhold

Wavin 200 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476

WavinSanitetEAN: 5708525497392
Pris fra 275 krtil 676 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 401 kr (59% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 245,78 kr 7. maj

Sammenlign priser på Wavin 200 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476 og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 275 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Wavin PVC kloakrør 200x1000mm SN8 EN13476
275 kr
Til butik
Wavin PVC kloakrør 200x1000mm SN8 EN13476 billede

Produktinformation

Wavin 200x6,3 mm afløbsrør med muffe 1000 mm Rød PVC SN8 Flerlagsrør

Produktspecifikationer

Kategori: Kloakrør
EAN: 5708525497392
Varenr.: 223238
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Wavin - Kloakrr glat PVC-ML, SN8 200 mm - lngde 1000 mm
357 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin 200 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476
676 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin 200 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin 200 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk275 kr275 krKøb
2WATTOO.DK357 kr357 krKøb
3CS MEGASTORE DK676 kr875 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin 200 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476

PriceData har fulgt prisen på Wavin 200 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476 i 175 dage. Laveste pris i perioden er 245,78 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 307,51 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 264 kr.

Den nuværende pris på 275 kr er 4% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Wavin 200 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Wavin 200 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026275 kr32,51 kr (11%)
24. maj 2026307,51 kr32,51 kr (12%)
9. maj 2026275 kr29,22 kr (12%)
7. maj 2026245,78 kr29,22 kr (11%)
6. maj 2026275 kr29,22 kr (12%)
23. apr. 2026245,78 kr29,22 kr (11%)
22. apr. 2026275 kr29,22 kr (12%)
19. apr. 2026245,78 kr8,22 kr (3%)
18. apr. 2026254 kr8,22 kr (3%)
15. apr. 2026245,78 kr8,22 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret