Gå til hovedindhold

EL-Grossisten Wavin 160 x 3000 mm PP-kloakrør med muffe, klasse S SN8, EN 1852

EL-GrossistenSanitetEAN: 5708525383183
Pris fra 619 krtil 865 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 246 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 433 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Wavin 160 x 3000 mm PP-kloakrør med muffe, klasse S SN8, EN 1852 og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 619 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Wavin Wafix PP kloakrør 160 x 3000 mm SN8. EN1852
619 kr
Til butik
Wavin Wafix PP kloakrør 160 x 3000 mm SN8. EN1852 billede

Produktinformation

Wavin 160 mm kloakrør med muffe 3000 mm Rød PP SN8 Enkeltlagsrør

Produktspecifikationer

Kategori: Produkter UG 1
EAN: 5708525383183
Varenr.: 2399326
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Wavin 160 x 3000 mm PP-kloakrør med muffe, klasse S SN8, EN 1852
653,58 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin 160 x 3000 mm PP-kloakrør med muffe, klasse S SN8, EN 1852
865 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin 160 x 3000 mm PP-kloakrør med muffe, klasse S SN8, EN 1852 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin 160 x 3000 mm PP-kloakrør med muffe, klasse S SN8, EN 1852 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk619 kr619 krKøb
2EL-GROSSISTEN653,58 kr653,58 krKøb
3CS MEGASTORE DK865 kr1.064 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin 160 x 3000 mm PP-kloakrør med muffe, klasse S SN8, EN 1852

PriceData har fulgt prisen på Wavin 160 x 3000 mm PP-kloakrør med muffe, klasse S SN8, EN 1852 i 180 dage. Laveste pris i perioden er 431 kr (registreret d. 27. december 2025), højeste er 637,5 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 470 kr.

Den nuværende pris på 619 kr er 32% over normalprisen. Prisen er steget 26% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for Wavin 160 x 3000 mm PP-kloakrør med muffe, klasse S SN8, EN 1852. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for Wavin 160 x 3000 mm PP-kloakrør med muffe, klasse S SN8, EN 1852 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026619 kr1 kr (0%)
28. maj 2026620 kr50 kr (9%)
25. maj 2026570 kr67,5 kr (11%)
24. maj 2026637,5 kr67,5 kr (12%)
21. maj 2026570 kr7 kr (1%)
20. maj 2026563 kr1 kr (0%)
19. maj 2026564 kr1 kr (0%)
9. maj 2026563 kr36,42 kr (7%)
8. maj 2026526,58 kr92,58 kr (21%)
6. maj 2026434 kr56 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret