Gå til hovedindhold

Wavin 160 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476

WavinSanitetEAN: 5708525019853
Pris fra 147 krtil 199 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 52 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 145 kr 5. maj

Sammenlign priser på Wavin 160 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 147 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin 160 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476
147 kr
Til butik
Wavin 160 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 billede

Produktspecifikationer

Mærke: WAVIN
Kategori: PVC rør og fittings
Farve: 1
Artikel nr.: NOR-0511115
EAN: 5708525019853
Varenr.: 3525136
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin 160x1m sn4 afløbsrør pvc-ml
147 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Wavin 160 mm PVC kloakrør SN4 1000 mm
179 kr
Til butik
Wavin 160 mm PVC kloakrør SN4 1000 mm billede

Produktinformation

Wavin 110 mm PVC kloakrør -1000 mm PVC rør anvendes til afledning af regn- og spildevand. Røret er med Wacop tætningsringe der tætner på flere punkter og giver god sikkerhed for tætte samlinger. Tætningsringen sidder fast i muffen og kan ikke forskydes. S...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Dræn & kloak
Farve: orange
Størrelse: 160x1000 mm
EAN: 5708525019853
Varenr.: 191046100
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Wavin 160 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476
185,46 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Wavin kloakrr PVC 160 mm x 1000 mm, SN4
195 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin PVC kloakrør SN4 160 mm - 100 cm
195 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wavin 160 mm PVC kloakrør, SN4 - 1000 mm
199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin 160 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin 160 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK147 kr186 krKøb
2Proshop DK147 kr186 krKøb
3CompletVVS179 kr179 krKøb
4EL-GROSSISTEN185,46 kr185,46 krKøb
5WATTOO.DK195 kr195 krKøb
6LavprisVVS195 kr195 krKøb
7BilligVVS DK199 kr199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin 160 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476

PriceData har fulgt prisen på Wavin 160 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 i 183 dage. Laveste pris i perioden er 111 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 147 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 126 kr.

Den nuværende pris på 147 kr er 17% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 1 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for Wavin 160 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for Wavin 160 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. maj 2026147 kr2 kr (1%)
5. maj 2026145 kr15 kr (12%)
2. mar. 2026130 kr6 kr (5%)
6. jan. 2026124 kr5 kr (4%)
21. dec. 2025119 kr5 kr (4%)
20. dec. 2025114 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret