Gå til hovedindhold

EL-Grossisten Uponor 160 x 1000 mm PP-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476

EL-GrossistenSanitetEAN: 6414901207705
Pris fra 209 krtil 329 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 120 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 169 kr 18. mar.

Sammenlign priser på Uponor 160 x 1000 mm PP-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476 og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 209 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Ultra Classic kloakrør 160 mm glat med muffe
209 kr
Til butik
Ultra Classic kloakrør 160 mm glat med muffe billede

Produktinformation

Farve: Rødbrun udvendig/grå indvendigMateriale: polypropylen (PP)Rørklasse: SN8Rørdimension: 160 mmLængde: 1000 mmForsynet med fastsiddende olie- og benzinbestandige tætningsringe

Produktspecifikationer

Mærke: Uponor
Kategori: Dræn & kloak
Farve: rødbrun
EAN: 6414901207705
Varenr.: 195035105
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Uponor 160 x 1000 mm PP-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476
229,26 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kloakrør ultra classic 160x1000mm PP SN8
329 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Uponor 160 x 1000 mm PP-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Uponor 160 x 1000 mm PP-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS209 kr209 krKøb
2EL-GROSSISTEN229,26 kr229,26 krKøb
3CS MEGASTORE DK329 kr368 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Uponor 160 x 1000 mm PP-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476

PriceData har fulgt prisen på Uponor 160 x 1000 mm PP-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 153 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 269 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 188 kr.

Den nuværende pris på 209 kr er 11% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Uponor 160 x 1000 mm PP-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Uponor 160 x 1000 mm PP-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026209 kr20,26 kr (9%)
26. maj 2026229,26 kr20,26 kr (10%)
22. maj 2026209 kr32,8 kr (19%)
7. maj 2026176,2 kr32,8 kr (16%)
6. maj 2026209 kr32,8 kr (19%)
23. apr. 2026176,2 kr2,8 kr (2%)
22. apr. 2026179 kr2,8 kr (2%)
19. apr. 2026176,2 kr2,8 kr (2%)
18. apr. 2026179 kr2,8 kr (2%)
15. apr. 2026176,2 kr2,8 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret