Gå til hovedindhold

EL-Grossisten Uponor 160 x 2000 mm PP-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476

EL-GrossistenSanitetEAN: 6414901207712
Pris fra 339 krtil 1.284 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 945 kr (74% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 289 kr 18. mar.

Sammenlign priser på Uponor 160 x 2000 mm PP-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 339 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Ultra Classic kloakrør 160 mm glat med muffe
339 kr
Til butik
Ultra Classic kloakrør 160 mm glat med muffe billede

Produktinformation

Farve: Rødbrun udvendig/grå indvendigMateriale: polypropylen (PP)Rørklasse: SN8Rørdimension: 160 mmLængde: 2000 mmForsynet med fastsiddende olie- og benzinbestandige tætningsringe

Produktspecifikationer

Mærke: Uponor
Kategori: Dræn & kloak
Farve: rødbrun
EAN: 6414901207712
Varenr.: 195035205
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Uponor 160 x 2000 mm PP-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476
410,85 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Uponor PP kloakrør 160x2000mm SN8 EN13476
429 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Uponor 160 x 2000 mm PP-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476
1.284 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Uponor 160 x 2000 mm PP-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Uponor 160 x 2000 mm PP-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS339 kr339 krKøb
2EL-GROSSISTEN410,85 kr410,85 krKøb
3Elvvs.dk429 kr429 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.284 kr1.483 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Uponor 160 x 2000 mm PP-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476

PriceData har fulgt prisen på Uponor 160 x 2000 mm PP-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 275 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 429 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 337 kr.

Den nuværende pris på 339 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Uponor 160 x 2000 mm PP-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Uponor 160 x 2000 mm PP-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026339 kr71,85 kr (17%)
26. maj 2026410,85 kr71,85 kr (21%)
22. maj 2026339 kr22,6 kr (7%)
7. maj 2026316,4 kr22,6 kr (7%)
6. maj 2026339 kr22,6 kr (7%)
3. maj 2026316,4 kr27,4 kr (9%)
18. mar. 2026289 kr27,4 kr (9%)
17. mar. 2026316,4 kr27,4 kr (9%)
24. jan. 2026289 kr140 kr (33%)
23. jan. 2026429 kr140 kr (48%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret