Gå til hovedindhold

Wavin 110 x 2000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476

WavinSanitetEAN: 5708525402914
Pris fra 139 krtil 568 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 429 kr (76% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 135,63 kr 7. maj

Sammenlign priser på Wavin 110 x 2000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 139 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Wavin 110 mm PVC kloakrør SN8 2000 mm
139 kr
Til butik
Wavin 110 mm PVC kloakrør SN8 2000 mm billede

Produktinformation

Wavin 110 mm PVC kloakrør -2000 mm PVC rør anvendes til afledning af regn- og spildevand. Røret er med Wacop tætningsringe der tætner på flere punkter og giver god sikkerhed for tætte samlinger. Tætningsringen sidder fast i muffen og kan ikke forskydes. S...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Dræn & kloak
Farve: orange
Størrelse: 110x2000mm
EAN: 5708525402914
Varenr.: 191144200
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Wavin - Kloakrr glat PVC-ML, SN8 110 mm - lngde 2000 mm
169 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Wavin 110 x 2000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476
169,14 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wavin 110 mm PVC kloakrør, SN8 - 2000 mm
185 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin PVC kloakrør SN8 110 mm - 200 cm
185 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin 110 x 2000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476
568 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin 110 x 2000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin 110 x 2000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS139 kr139 krKøb
2WATTOO.DK169 kr169 krKøb
3EL-GROSSISTEN169,14 kr169,14 krKøb
4BilligVVS DK185 kr185 krKøb
5LavprisVVS185 kr185 krKøb
6CS MEGASTORE DK568 kr767 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin 110 x 2000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476

PriceData har fulgt prisen på Wavin 110 x 2000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476 i 175 dage. Laveste pris i perioden er 123 kr (registreret d. 13. december 2025), højeste er 169,14 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 148 kr.

Den nuværende pris på 139 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 18% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Wavin 110 x 2000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Wavin 110 x 2000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse S SN8, EN 13476 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026139 kr30 kr (18%)
27. maj 2026169 kr
26. maj 2026169,14 kr
9. maj 2026169 kr33,37 kr (25%)
7. maj 2026135,63 kr33,37 kr (20%)
6. maj 2026169 kr33,37 kr (25%)
23. apr. 2026135,63 kr33,37 kr (20%)
22. apr. 2026169 kr33,37 kr (25%)
19. apr. 2026135,63 kr33,37 kr (20%)
18. apr. 2026169 kr33,37 kr (25%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret