Gå til hovedindhold

Wacom Intuos Pro Medium - Digitizer - højre- og venstrehåndet - 26.3 x 14.8 cm - elektromagnetisk - 10 knapper - trådløs, kablet - USB, Bluetooth

WacomComputer – tilbehørEAN: 4949268623629
Pris fra 3.027 krtil 3.679 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 652 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.968 kr 18. mar.

Sammenlign priser på Wacom Intuos Pro Medium - Digitizer - højre- og venstrehåndet - 26.3 x 14.8 cm - elektromagnetisk - 10 knapper - trådløs, kablet - USB, Bluetooth og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3027 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wacom Intuos Pro Medium - Digitizer - højre- og venstrehåndet - 26.3 x 14.8 cm - elektromagnetisk - 10 knapper - trådløs, kablet - USB, Bluetooth
3.027 kr
Til butik
Wacom Intuos Pro Medium - Digitizer - højre- og venstrehåndet - 26.3 x 14.8 cm - elektromagnetisk - 10 knapper - trådløs, kablet - USB, Bluetooth billede

Produktspecifikationer

Mærke: Wacom
Kategori: Tegneplader
Farve: 2
Artikel nr.: PTK670K0B
EAN: 4949268623629
Varenr.: 21980065
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Wacom Intuos Pro medium (2025) Tegneplade
3.028 kr
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Wacom Intuos Pro medium tegneplade 263 x 148 mm
3.089 kr
Til butik
Wacom Intuos Pro medium tegneplade 263 x 148 mm billede

Produktinformation

Wacom Intuos Pro medium tegneplade giver mere naturlig kontrol i digital tegning, grafisk design og foto- og billedredigering. Du arbejder med pen på en digital flade, så bevægelserne kan minde om at tegne eller male på papir. Det aktive område på 263 x 148 mm giver plads til både grove skitser og finjusteringer. Med 10 ExpressKeys kan du lægge dine mest brugte genveje direkte på pladen og tilgå funktioner uden hele tiden at bruge tastaturet. Præcis pen og fleksibel styring Wacom Pro Pen 3 understøtter 8192 trykniveauer, så du kan variere streg og penseltryk meget fint. Hældningsunderstøttelse på ±60° gør det muligt at ændre udtryk ved at vippe pennen, på en måde der kan minde om traditionelle tegneredskaber. Trådløs eller kablet tilslutning Tilslutningstypen Bluetooth 5.3 LE giver mulighed for trådløs forbindelse til din computer. Foretrækker du kabel, kan du bruge USB-C til USB-A til at forbinde til en kompatibel port. Passer på skrivebordet Dimensionerne 291 x 206 x 4–7 mm betyder, at pladen fylder moderat på skrivebordet, samtidig med at du får et brugbart arbejdsområde. Vægten på 411 g gør det nemt at flytte den rundt efter behov. Tegnepladen er kompatibel med Windows og macOS.

Produktspecifikationer

Mærke: Wacom
Kategori: Tegneplader
Artikel nr.: PTK670K0B
EAN: 4949268623629
Varenr.: 78004
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wacom Intuos Pro M (2025)
3.124 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wacom Tablet Intous Pro Medium (2025)
3.149 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Wacom Intuos Pro medium (2025) Tegneplade
3.679 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wacom Intuos Pro Medium - Digitizer - højre- og venstrehåndet - 26.3 x 14.8 cm - elektromagnetisk - 10 knapper - trådløs, kablet - USB, Bluetooth koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wacom Intuos Pro Medium - Digitizer - højre- og venstrehåndet - 26.3 x 14.8 cm - elektromagnetisk - 10 knapper - trådløs, kablet - USB, Bluetooth koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK3.027 kr3.027 krKøb
2CompuMail DK3.028 kr3.028 krKøb
3Av-Cables DK3.089 kr3.089 krKøb
4Dustin DK3.124 kr3.210,25 krKøb
5Proshop DK3.149 kr3.149 krKøb
6Ultrashop3.679 kr3.679 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wacom Intuos Pro Medium - Digitizer - højre- og venstrehåndet - 26.3 x 14.8 cm - elektromagnetisk - 10 knapper - trådløs, kablet - USB, Bluetooth

PriceData har fulgt prisen på Wacom Intuos Pro Medium - Digitizer - højre- og venstrehåndet - 26.3 x 14.8 cm - elektromagnetisk - 10 knapper - trådløs, kablet - USB, Bluetooth i 122 dage. Laveste pris i perioden er 2.968 kr (registreret d. 18. marts 2026), højeste er 3.039 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.016 kr.

Den nuværende pris på 3.027 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 55 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Wacom Intuos Pro Medium - Digitizer - højre- og venstrehåndet - 26.3 x 14.8 cm - elektromagnetisk - 10 knapper - trådløs, kablet - USB, Bluetooth. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Wacom Intuos Pro Medium - Digitizer - højre- og venstrehåndet - 26.3 x 14.8 cm - elektromagnetisk - 10 knapper - trådløs, kablet - USB, Bluetooth de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20263.027 kr1 kr (0%)
1. jun. 20263.028 kr1 kr (0%)
30. maj 20263.027 kr1 kr (0%)
26. maj 20263.028 kr12 kr (0%)
25. maj 20263.016 kr12 kr (0%)
24. maj 20263.028 kr12 kr (0%)
23. maj 20263.016 kr11 kr (0%)
22. maj 20263.027 kr11 kr (0%)
21. maj 20263.016 kr11 kr (0%)
20. maj 20263.027 kr11 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret