Gå til hovedindhold

Wacom Intuos Pro - Digitizer - lille - højre- og venstrehåndet - 18.7 x 10.5 cm - elektromagnetisk - 3 knapper - trådløs, kablet - USB, Bluetooth

WacomComputer – tilbehørEAN: 4949268623612
Pris fra 1.990 krtil 2.619 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 629 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.936 kr 14. mar.

Sammenlign priser på Wacom Intuos Pro - Digitizer - lille - højre- og venstrehåndet - 18.7 x 10.5 cm - elektromagnetisk - 3 knapper - trådløs, kablet - USB, Bluetooth og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1990 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Wacom Intuos Pro Sort
1.990 kr
Til butik
Wacom Intuos Pro Sort billede

Produktinformation

Wacom Intuos Pro - Digitizer - lille - højre- og venstrehåndet - 18.7 x 10.5 cm - elektromagnetisk - 3 knapper - trådløs, kablet - USB, Bluetooth

Produktspecifikationer

Artikel nr.: PTK470K0B
EAN: 4949268623612
Varenr.: 1003098721
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wacom Intuos Pro - Digitizer - lille - højre- og venstrehåndet - 18.7 x 10.5 cm - elektromagnetisk - 3 knapper - trådløs, kablet - USB, Bluetooth
2.001 kr
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Wacom Intuos Pro lille tegneplade 187 x 105 mm
2.129 kr
Til butik
Wacom Intuos Pro lille tegneplade 187 x 105 mm billede

Produktinformation

Wacom Intuos Pro lille tegneplade leverer præcis digital tegning med 8192 trykniveauer og et tegneområde på 187 x 105 mm. Modellen er velegnet til digital tegning, illustrationsarbejde, grafisk design samt foto- og billedredigering. Med en vægt på 240 g og dimensioner på 215 x 163 x 4–7 mm fylder den ikke meget på skrivebordet og er nem at placere ved siden af tastatur og mus. Hurtig adgang til dine vigtigste genveje Med 5 ExpressKeys kan du lægge dine mest brugte genveje direkte på tegnepladen, så du slipper for at række efter tastaturet. Det indbyggede kontrolhjul gør det nemt at justere eksempelvis zoom eller penselstørrelse flydende, mens du arbejder. Fleksibel tilslutning til din computer Tegnepladen tilsluttes via Bluetooth 5.3 LE eller USB-C til USB-A, så du selv vælger, om du vil arbejde trådløst eller med kabel. I pakken: Wacom Intuos Pro lille tegneplade og Wacom Pro Pen 3 (EMR-teknik).

Produktspecifikationer

Mærke: Wacom
Kategori: Tegneplader
Artikel nr.: PTK470K0B
EAN: 4949268623612
Varenr.: 78005
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wacom Tablet Intous Pro Small (2025)
2.179 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wacom Intuos Pro S (2025)
-0%2.186 kr
Før 2.186,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Wacom Intuos Pro Sort
2.329 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Tegneplade med pen Wacom Intuos Pro Small
2.599 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tegneplade med pen Wacom Intuos Pro Small
2.619 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wacom Intuos Pro - Digitizer - lille - højre- og venstrehåndet - 18.7 x 10.5 cm - elektromagnetisk - 3 knapper - trådløs, kablet - USB, Bluetooth koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wacom Intuos Pro - Digitizer - lille - højre- og venstrehåndet - 18.7 x 10.5 cm - elektromagnetisk - 3 knapper - trådløs, kablet - USB, Bluetooth koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.990 kr1.990 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.001 kr2.001 krKøb
3Av-Cables DK2.129 kr2.129 krKøb
4Proshop DK2.179 kr2.179 krKøb
5Dustin DK2.186 kr2.272,25 krKøb
6Ultrashop2.329 kr2.329 krKøb
7Boligcenter DK2.599 kr2.599 krKøb
8Vivas DK2.619 kr2.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wacom Intuos Pro - Digitizer - lille - højre- og venstrehåndet - 18.7 x 10.5 cm - elektromagnetisk - 3 knapper - trådløs, kablet - USB, Bluetooth

PriceData har fulgt prisen på Wacom Intuos Pro - Digitizer - lille - højre- og venstrehåndet - 18.7 x 10.5 cm - elektromagnetisk - 3 knapper - trådløs, kablet - USB, Bluetooth i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.865 kr (registreret d. 14. december 2025), højeste er 2.078 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.961 kr.

Den nuværende pris på 1.990 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 49 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 78 prisændringer for Wacom Intuos Pro - Digitizer - lille - højre- og venstrehåndet - 18.7 x 10.5 cm - elektromagnetisk - 3 knapper - trådløs, kablet - USB, Bluetooth. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 78 prisændringer for Wacom Intuos Pro - Digitizer - lille - højre- og venstrehåndet - 18.7 x 10.5 cm - elektromagnetisk - 3 knapper - trådløs, kablet - USB, Bluetooth de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.990 kr11 kr (1%)
22. maj 20261.979 kr11 kr (1%)
14. maj 20261.990 kr26 kr (1%)
13. maj 20262.016 kr26 kr (1%)
29. apr. 20261.990 kr12 kr (1%)
28. apr. 20261.978 kr12 kr (1%)
22. apr. 20261.990 kr1 kr (0%)
20. apr. 20261.991 kr1 kr (0%)
17. apr. 20261.990 kr1 kr (0%)
16. apr. 20261.991 kr11 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret