Gå til hovedindhold

Væglampe House Doctor Swing asymmetrisk skulpturel design i messingbelagt jern 70 cm

House DoctorLamperAsymmetrisk designStemningsbelysningEAN: 5707644449497

House Doctor Swing væglampe med skulpturel asymmetrisk design i messing. Perfekt som sengelampe eller stemningsbelysning med 70 cm længde og 2,2 m ledning. Læs mere

Pris fra 749 krtil 1.899 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 1.150 kr (61% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 742 kr 18. apr.

Sammenlign priser på Væglampe House Doctor Swing asymmetrisk skulpturel design i messingbelagt jern 70 cm og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 749 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Bolig & Haven
TrustScore 5 ud af 54,6
House Doctor - Væglampe, Swing, Messing, L70 cm
-58%749 kr
Før 1.799,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Rikki Tikki Shop
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
House Doctor - Væglampe, Swing, Messing A
-56%791 kr
Før 1.800 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
House Doctor Swing væglampe messing stor, 70 cm
-36%1.149,9 kr
Før 1.800 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Likehome.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Væglampe House Doctor Swing asymmetrisk skulpturel design i messingbelagt jern 70 cm
-17%1.249 kr
Før 1.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Swing Væglampe 70cm Messing House Doctor - Stue - Metal
-29%1.279 kr
Før 1.800 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
House Doctor - Væglampe - Swing - Messing - L 70 Cm
1.519,95 kr
Til butik
Gå til Trenddo
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Swing Væglampe - Messing - House Doctor
1.799 kr
Til butik
Gå til Tendensshop
TrustScore 2.5 ud af 52,5
Swing Væglampe - Messing - House Doctor
1.799 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
House Doctor Swing væglampe, 70 cm, messing
1.899 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Væglampe House Doctor Swing asymmetrisk skulpturel design i messingbelagt jern 70 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Væglampe House Doctor Swing asymmetrisk skulpturel design i messingbelagt jern 70 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Bolig & Haven749 kr749 krKøb
2Rikki Tikki Shop791 kr791 krKøb
3KitchenTime DK1.149,9 kr1.149,9 krKøb
4Likehome.dk1.249 kr1.249 krKøb
5Lampemesteren DK1.279 kr1.279 krKøb
6Gucca.dk1.519,95 kr1.519,95 krKøb
7Trenddo1.799 kr1.799 krKøb
8Tendensshop1.799 kr1.799 krKøb
9LampeGuru.dk1.899 kr1.899 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

House Doctor Swing væglampe 70 cm messing

House Doctor

House Doctor Swing væglampe med skulpturel asymmetrisk design i messing. Perfekt som sengelampe eller stemningsbelysning med 70 cm længde og 2,2 m ledning.

• væglampe
• swing lampe
• house doctor lampe
• messinglampe
• vægbelysning
• designerlampe
• skulpturel lampe
• Stemningsbelysning
• Asymmetrisk design

Beskrivelse

House Doctor Swing væglampe er en elegant designerlampe med asymmetrisk skulpturel form, der fungerer både som praktisk belysning og dekorativ vægkunst. Lampen er fremstillet af messingbelagt jern med en varm finish, der tilfører personlighed til enhver boligindretning. Med 70 cm længde og skæve linjer skaber den et spændende visuelt fokuspunkt. Den 2,2 meter lange ledning giver fleksibilitet i placeringen, og tænd/sluk-knappen sidder 14 cm fra lampen. Perfekt til soveværelset som sengelampe eller i stuen ved sofaen. Brug med E27 pære, max 25-40W (pære ikke inkluderet). Kombinerer skandinavisk enkelhed med moderne elegance.

Specifikationer

stil:asymmetrisk skulpturel
farve:messing
fatning:E27
længde:70 cm
materiale:messingbelagt jern
anvendelse:indendørs
max_effekt:25-40W
ledning_længde:2,2 meter
pære_inkluderet:nej
afstand_til_kontakt:14 cm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Følger der en pære med til lampen?

Nej, pæren skal købes separat. Lampen bruger E27 fatning med maksimalt 25-40W.

Hvor lang er ledningen?

Ledningen er 2,2 meter lang, hvilket giver god fleksibilitet ved installation.

Kan lampen bruges som sengelampe?

Ja, lampens design og størrelse gør den perfekt som sengelampe eller læselampe ved sofaen.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Væglampe House Doctor Swing asymmetrisk skulpturel design i messingbelagt jern 70 cm

PriceData har fulgt prisen på Væglampe House Doctor Swing asymmetrisk skulpturel design i messingbelagt jern 70 cm i 180 dage. Laveste pris i perioden er 643 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 1.020 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 790 kr.

Den nuværende pris på 749 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 6 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for Væglampe House Doctor Swing asymmetrisk skulpturel design i messingbelagt jern 70 cm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for Væglampe House Doctor Swing asymmetrisk skulpturel design i messingbelagt jern 70 cm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. maj 2026749 kr7 kr (1%)
18. apr. 2026742 kr7 kr (1%)
17. apr. 2026749 kr7 kr (1%)
1. apr. 2026742 kr7 kr (1%)
4. mar. 2026749 kr9 kr (1%)
11. feb. 2026740 kr280 kr (27%)
10. feb. 20261.020 kr280 kr (38%)
9. feb. 2026740 kr280 kr (27%)
8. feb. 20261.020 kr280 kr (38%)
6. feb. 2026740 kr280 kr (27%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret