Gå til hovedindhold

ViewSonic VG2756-4K 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C

ViewSonicEAN: 0766907008555
Pris fra 3.740 krtil 4.429 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 689 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.220 kr 7. apr.

Sammenlign priser på ViewSonic VG2756-4K 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3740 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ViewSonic VG2756-4K 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C
3.740 kr
Til butik
ViewSonic VG2756-4K 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C billede

Produktinformation

ViewSonic VG2756-4K - LED-skærm - 27" - 3840 x 2160 4K - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - 5 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere

Produktspecifikationer

Mærke: ViewSonic
Artikel nr.: VG2756-4K
EAN: 0766907008555
Varenr.: 1000804559
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
27" skærm ViewSonic VG2756-4K - 4K Ultra HD, IPS, USB-C
-11%3.999 kr
Før 4.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
27" skærm ViewSonic VG2756-4K - 4K Ultra HD, IPS, USB-C billede

Produktinformation

Fordele ved 27" 4K skærm til arbejde og hjemmekontorViewSonic VG2756-4K er en elegant 27" kontorskærm med 4K Ultra HD opløsning, der giver knivskarpe detaljer og masser af plads til multitasking. IPS-panelet leverer naturtro farver og brede betragtningsvinkler, mens den anti-reflekterende overflade sikrer behagelig visning hele dagen. Skærmen er skabt til professionel brug med fleksibel ergonomi og moderne tilslutninger.Ergonomi og tilslutning til den travle hverdagDen justerbare fod giver hæve-/sænkefunktion op til 13 cm, vip, drej og pivot 90°, så du kan indstille skærmen præcist til din arbejdsstilling. Indbyggede højttalere gør det let at afspille lyd til møder og videoer. Med USB-C kan du forbinde din bærbare computer med ét kabel til billede og data, og skærmen tilbyder også 2x HDMI 2.0 samt DisplayPort for fleksibel opsætning.Stabil ydeevne til skarp produktivitetVG2756-4K kører op til 75 Hz med 5 ms svartid for jævn daglig brug i kontorprogrammer, browsing og videomøder. Den høje kontrast og 1,07 milliarder farver giver et flot og detaljeret billede, uanset om du arbejder med dokumenter, regneark eller kreativt indhold.Skærmstørrelse: 68,6 cm (27")Opløsning: 3.840 × 2.160 (16:9)Panel: IPS, flad, anti-refleksOpdateringshastighed: Maks. 75 HzSvartid: 5 msFarver: 1,07 mia.Kontrast (typisk/dynamisk): 1.000:1 / 50.000.000:1Højttalere: 2 × 2 WTilslutninger: 2 × HDMI 2.0, 1 × DisplayPort, USB Type‑C, 1 × USB Type‑B upstream, 2 upstream-porteErgonomi: Højdejustering 13 cm, vip 5–40°, drej 120°, pivot 90°, VESA 100 × 100 mm, Kensington-låsEnergiforbrug (typisk/standby/maks.): 30,7 W / 0,5 W / 70 WEnergieffektivitet (SDR): Klasse F, 26 kWh pr. 1.000 tDriftstemperatur: 0–40 °C; luftfugtighed: 20–90 %Mål med fod: B 61,3 × D 20,2 × H 40,6 cm; vægt: 7,5 kgMål ...

Produktspecifikationer

Mærke: ViewSonic
Kategori: Skærme
Vægt: 33.33g
EAN: 0766907008555
Varenr.: 1979353
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
27" skærm ViewSonic VG2756-4K - 4K Ultra HD, IPS, USB-C
-11%4.019 kr
Før 4.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
27" skærm ViewSonic VG2756-4K - 4K Ultra HD, IPS, USB-C billede

Produktinformation

Fordele ved 27" 4K skærm til arbejde og hjemmekontorViewSonic VG2756-4K er en elegant 27" kontorskærm med 4K Ultra HD opløsning, der giver knivskarpe detaljer og masser af plads til multitasking. IPS-panelet leverer naturtro farver og brede betragtningsvinkler, mens den anti-reflekterende overflade sikrer behagelig visning hele dagen. Skærmen er skabt til professionel brug med fleksibel ergonomi og moderne tilslutninger.Ergonomi og tilslutning til den travle hverdagDen justerbare fod giver hæve-/sænkefunktion op til 13 cm, vip, drej og pivot 90°, så du kan indstille skærmen præcist til din arbejdsstilling. Indbyggede højttalere gør det let at afspille lyd til møder og videoer. Med USB-C kan du forbinde din bærbare computer med ét kabel til billede og data, og skærmen tilbyder også 2x HDMI 2.0 samt DisplayPort for fleksibel opsætning.Stabil ydeevne til skarp produktivitetVG2756-4K kører op til 75 Hz med 5 ms svartid for jævn daglig brug i kontorprogrammer, browsing og videomøder. Den høje kontrast og 1,07 milliarder farver giver et flot og detaljeret billede, uanset om du arbejder med dokumenter, regneark eller kreativt indhold.Skærmstørrelse: 68,6 cm (27")Opløsning: 3.840 × 2.160 (16:9)Panel: IPS, flad, anti-refleksOpdateringshastighed: Maks. 75 HzSvartid: 5 msFarver: 1,07 mia.Kontrast (typisk/dynamisk): 1.000:1 / 50.000.000:1Højttalere: 2 × 2 WTilslutninger: 2 × HDMI 2.0, 1 × DisplayPort, USB Type‑C, 1 × USB Type‑B upstream, 2 upstream-porteErgonomi: Højdejustering 13 cm, vip 5–40°, drej 120°, pivot 90°, VESA 100 × 100 mm, Kensington-låsEnergiforbrug (typisk/standby/maks.): 30,7 W / 0,5 W / 70 WEnergieffektivitet (SDR): Klasse F, 26 kWh pr. 1.000 tDriftstemperatur: 0–40 °C; luftfugtighed: 20–90 %Mål med fod: B 61,3 × D 20,2 × H 40,6 cm; vægt: 7,5 kgMål uden fod: B 61,3 × D 5,2 × H 36,3 cm; vægt: 5,1 kgMedfølger: AC-kabel, USB‑C-kabel, lynvejledning...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ViewSonic
Kategori: Skærme
Vægt: 33.33g
EAN: 0766907008555
Varenr.: 1979353
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ViewSonic VG2756-4K, 27" 4K UHD Docking
4.429 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ViewSonic VG2756-4K 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ViewSonic VG2756-4K 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.740 kr3.740 krKøb
2Boligcenter DK3.999 kr3.999 krKøb
3Vivas DK4.019 kr5.218 krKøb
4Ultrashop4.429 kr4.429 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ViewSonic VG2756-4K 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C

PriceData har fulgt prisen på ViewSonic VG2756-4K 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.220 kr (registreret d. 7. april 2026), højeste er 4.000 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.737 kr.

Den nuværende pris på 3.740 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for ViewSonic VG2756-4K 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for ViewSonic VG2756-4K 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20263.740 kr2 kr (0%)
25. maj 20263.742 kr61 kr (2%)
5. maj 20263.803 kr1 kr (0%)
30. apr. 20263.802 kr81 kr (2%)
8. apr. 20263.883 kr663 kr (21%)
7. apr. 20263.220 kr2 kr (0%)
2. apr. 20263.222 kr12 kr (0%)
29. mar. 20263.234 kr5 kr (0%)
28. mar. 20263.229 kr756 kr (19%)
26. feb. 20263.985 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret