Gå til hovedindhold

Viewsonic VA2432-H-2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100 Hz

ViewSonicEAN: 0766907035049
Pris fra 769 krtil 1.179 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 410 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 754 kr 29. mar.

Sammenlign priser på Viewsonic VA2432-H-2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100 Hz og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 769 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Viewsonic VA2432-H-2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100 Hz
769 kr
Til butik
Viewsonic VA2432-H-2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100 Hz billede

Produktinformation

ViewSonic VA2432-H-2 - LED-skærm - 24" (23.8" til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - 1 ms - HDMI, VGA

Produktspecifikationer

Mærke: ViewSonic
Artikel nr.: VA2432-H-2
EAN: 0766907035049
Varenr.: 1003485332
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ViewSonic VA2432-H-2 24" Full HD IPS skærm - 100 Hz, sort
1.159 kr
Til butik
ViewSonic VA2432-H-2 24" Full HD IPS skærm - 100 Hz, sort billede

Produktinformation

Fordele ved 24" Full HD skærm til kontor og studieViewSonic VA2432-H-2 er en elegant 24" IPS-skærm designet til effektivt arbejde, studier og hverdagsbrug. Den flade skærm leverer Full HD-opløsning med brede betragtningsvinkler på 178°/178°, så tekst står skarpt og farver forbliver ensartede fra alle sider. Med op til 100 Hz opdateringshastighed og 1 ms responstid oplever du glidende rulning og mere flydende bevægelser i video og let gaming.Komfort og funktioner, der gør en forskelSkærmen har flimmerfri teknologi og Low Blue Light, som er behageligt for øjnene under lange arbejdsdage. Den rammefri front giver et moderne udtryk og er oplagt til opsætninger med flere skærme. Tilslutningen er nem via HDMI 1.4 eller VGA, og der medfølger både stander, AC-kabel og HDMI-kabel. Vip skærmen fra -3° til 20° for en komfortabel arbejdsstilling, eller montér den på væg/arm med 75 × 75 mm VESA.Skærmstørrelse: 61 cm (24")Opløsning: 1.920 × 1.080 (16:9) Full HDPanel: IPS, LED-bagbelystMaks. opdateringshastighed: 100 HzResponstid: 1 msLysstyrke: 250 cd/m²Kontrast: 1.000:1 (typ.), 50.000.000:1 (dynamisk)Farvedækning: sRGB 104 %, NTSC 72 % (typ.)Betragtningsvinkler: 178°/178°Antirefleks: Ja, hårdhed 3HTilslutninger: 1× HDMI 1.4, 1× VGA, DC-inLyd: Ingen højttalere, ingen hovedtelefonudgangErgonomi: Vip -3° til 20°, VESA 75 × 75 mm, Kensington-låsEnergiforbrug: 19 W (typ.), 23 W (maks.), 0,3 W (standby)Strømforsyning: Ekstern, 100–240 VMål med stander: B 54,05 × H 40,61 × D 18,5 cmMål uden stander: B 54,05 × H 32,05 × D 3,6 cmVægt med/uden stander: 2,7 kg / 5,3 kgMed i kassen: Stander, strømforsyning, AC-kabel, HDMI-kabel...

Produktspecifikationer

Mærke: ViewSonic
Kategori: Skærme
Vægt: 33.33g
EAN: 0766907035049
Varenr.: 2174002
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ViewSonic VA2432-H-2 24" Full HD IPS skærm - 100 Hz, sort
1.179 kr
Til butik
ViewSonic VA2432-H-2 24" Full HD IPS skærm - 100 Hz, sort billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ViewSonic
Kategori: Skærme
Vægt: 33.33g
EAN: 0766907035049
Varenr.: 2174002

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viewsonic VA2432-H-2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viewsonic VA2432-H-2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK769 kr769 krKøb
2Boligcenter DK1.159 kr1.159 krKøb
3Vivas DK1.179 kr2.378 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Viewsonic VA2432-H-2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100 Hz

PriceData har fulgt prisen på Viewsonic VA2432-H-2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100 Hz i 66 dage. Laveste pris i perioden er 754 kr (registreret d. 29. marts 2026), højeste er 769 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 762 kr.

Den nuværende pris på 769 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 2 prisændringer for Viewsonic VA2432-H-2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100 Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 2 prisændringer for Viewsonic VA2432-H-2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100 Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 2026769 kr15 kr (2%)
29. mar. 2026754 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret