Gå til hovedindhold

VIEGA Vinkel 1/2 rødgods 45 grader muffe/muffe

ViegaSanitetEAN: 4015211320690
Pris fra 58 krtil 95 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 37 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 57 kr 4. maj

Sammenlign priser på VIEGA Vinkel 1/2 rødgods 45 grader muffe/muffe og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 58 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
VIEGA Vinkel 1/2 rødgods 45 grader muffe/muffe
58 kr
Til butik
VIEGA Vinkel 1/2 rødgods 45 grader muffe/muffe billede

Produktspecifikationer

Mærke: VIEGA
Kategori: Fittings
Farve: 1
Artikel nr.: 320690
EAN: 4015211320690
Varenr.: 3343446
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Bøjning 45° muffe/muffe 1/2" rødgods
62 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
1/2" Rødgods Silicium Bronze bøjning 45°
65,75 kr
Til butik
1/2" Rødgods Silicium Bronze bøjning 45° billede

Produktinformation

Rødgods fittings anvendes til samling af rør godkendt til brugsvand. Rødgodslegeringen er særdeles korrosionsbestandig og fri for afzinkning og spændingskorrosion. Rødgods er derfor velegnet til det aggressive drikkevand, og anvendes som alternativ til me...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: VIEGA
EAN: 4015211320690
Varenr.: 15842861842767
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Rødgods vinkel muffe/muffe, 45°, 1/2"
69 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Rødgods Vinkel Mf/Mf 45Gr 1/2
69,89 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Rødgods vinkel mf/mf 45gr 1/2
72,5 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Rødgods vinkel muffe/muffe, 45°, 1/2"
95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Vinkel 1/2 rødgods 45 grader muffe/muffe koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Vinkel 1/2 rødgods 45 grader muffe/muffe koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK58 kr97 krKøb
2Proshop DK62 kr101 krKøb
3EL-GROSSISTEN65,75 kr65,75 krKøb
4BilligVVS DK69 kr69 krKøb
5Billigelogvvs.dk69,89 kr69,89 krKøb
6MaintainIt72,5 kr72,5 krKøb
7CompletVVS95 kr95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for VIEGA Vinkel 1/2 rødgods 45 grader muffe/muffe

PriceData har fulgt prisen på VIEGA Vinkel 1/2 rødgods 45 grader muffe/muffe i 181 dage. Laveste pris i perioden er 54 kr (registreret d. 7. december 2025), højeste er 60 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 57 kr.

Den nuværende pris på 58 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for VIEGA Vinkel 1/2 rødgods 45 grader muffe/muffe. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for VIEGA Vinkel 1/2 rødgods 45 grader muffe/muffe de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202658 kr1 kr (2%)
28. maj 202659 kr1 kr (2%)
27. maj 202660 kr2 kr (3%)
25. maj 202658 kr1 kr (2%)
22. maj 202659 kr1 kr (2%)
21. maj 202660 kr2 kr (3%)
18. maj 202658 kr1 kr (2%)
16. maj 202659 kr1 kr (2%)
15. maj 202660 kr2 kr (3%)
12. maj 202658 kr1 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret