Gå til hovedindhold

VIEGA Vinkel 1 1/2 rødgods 90 grader muffe/nippel

ViegaSanitetEAN: 4015211264123
Pris fra 161 krtil 249 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 88 kr (35% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på VIEGA Vinkel 1 1/2 rødgods 90 grader muffe/nippel og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 161 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Bøjning 90° muffe/nippel 1 1/2" rødgods
161 kr
Til butik
Viega Bøjning 90° muffe/nippel 1 1/2" rødgods billede

Produktinformation

Bøjning 90° - rødgods eller siliciumbronze - Rp-gevind.

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Gevindfittings
Artikel nr.: 264123
EAN: 4015211264123
Varenr.: 2902587
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
VIEGA Vinkel 1 1/2 rødgods 90 grader muffe/nippel
164 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Rødgods Silicium Bronze vinkel 90° 1.1/2
175,61 kr
Til butik
Rødgods Silicium Bronze vinkel 90° 1.1/2 billede

Produktinformation

Rødgods fittings anvendes til samling af rør godkendt til brugsvand. Rødgodslegeringen er særdeles korrosionsbestandig og fri for afzinkning og spændingskorrosion. Rødgods er derfor velegnet til det aggressive drikkevand, og anvendes som alternativ til me...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: VIEGA
EAN: 4015211264123
Varenr.: 15842884452687
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Rødgods Vinkel Mf/Np 90Gr 1 1/2
186,84 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Rødgods vinkel mf/np 90gr 1 1/2
192,5 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Rødgods vinkel muffe/nippel, 90°, 1 1/2"
249 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Rødgods vinkel muffe/nippel, 90°, 1 1/2"
249 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Vinkel 1 1/2 rødgods 90 grader muffe/nippel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Vinkel 1 1/2 rødgods 90 grader muffe/nippel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK161 kr200 krKøb
2CS MEGASTORE DK164 kr203 krKøb
3EL-GROSSISTEN175,61 kr175,61 krKøb
4Billigelogvvs.dk186,84 kr186,84 krKøb
5MaintainIt192,5 kr192,5 krKøb
6BilligVVS DK249 kr249 krKøb
7CompletVVS249 kr249 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for VIEGA Vinkel 1 1/2 rødgods 90 grader muffe/nippel

PriceData har fulgt prisen på VIEGA Vinkel 1 1/2 rødgods 90 grader muffe/nippel i 183 dage. Laveste pris i perioden er 153 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 165 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 161 kr.

Den nuværende pris på 161 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 7 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for VIEGA Vinkel 1 1/2 rødgods 90 grader muffe/nippel. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for VIEGA Vinkel 1 1/2 rødgods 90 grader muffe/nippel de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. apr. 2026161 kr1 kr (1%)
22. feb. 2026162 kr1 kr (1%)
17. feb. 2026163 kr1 kr (1%)
26. jan. 2026164 kr1 kr (1%)
23. jan. 2026165 kr7 kr (4%)
19. jan. 2026158 kr7 kr (4%)
6. jan. 2026165 kr6 kr (4%)
21. dec. 2025159 kr6 kr (4%)
20. dec. 2025153 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret