Gå til hovedindhold

Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 28 mm x 3/4" i rustfrit stål

ViegaSanitetEAN: 4015211436513
Pris fra 128 krtil 165 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 37 kr (22% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 28 mm x 3/4" i rustfrit stål og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 128 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
VIEGA Inox overgang ¾x28mm Inox, rustfri stål, muffe/nippel, SC-Contur
128 kr
Til butik
VIEGA Inox overgang ¾x28mm Inox, rustfri stål, muffe/nippel, SC-Contur billede

Produktspecifikationer

Mærke: VIEGA
Kategori: Pressrør og fittings
Farve: 1
Artikel nr.: 436513
EAN: 4015211436513
Varenr.: 3343631
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanpress Inox overgang 28 mm x 3/4" rustfrit stål
129 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
28 mm x 3/4" Overgang Sanpress Inox muffe/nippel
132,84 kr
Til butik
28 mm x 3/4" Overgang Sanpress Inox muffe/nippel billede

Produktinformation

Sanpress INOX med SC-Contur I den aktuelle korrosionsstandard DIN EN 12502-4 anføres, at rustfrit ståls modstandsdygtighed især over for klorid stiger i takt med et stigende molybdænindhold (side 6, 5.2.2 Materialeegenskabernes indflydelse). Derfor anvend...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: VIEGA
EAN: 4015211436513
Varenr.: 15843052421455
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Sanpress Inox Overgang Mf/Np 28X3/4
141,25 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sanpress inox overgang mf/np 28x3/4
146,25 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 28 mm x 3/4" i rustfrit stål
155 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Viega Sanpress rustfri overgangsnippel til brugsvand 28 mm x 3/4"
159 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Viega Sanpress rustfri overgangsnippel t/brugsvand 28 mm x 3/4"
165 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 28 mm x 3/4" i rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 28 mm x 3/4" i rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK128 kr167 krKøb
2Proshop DK129 kr168 krKøb
3EL-GROSSISTEN132,84 kr132,84 krKøb
4Billigelogvvs.dk141,25 kr141,25 krKøb
5MaintainIt146,25 kr146,25 krKøb
6LavprisVVS155 kr155 krKøb
7CompletVVS159 kr159 krKøb
8BilligVVS DK165 kr165 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 28 mm x 3/4" i rustfrit stål

PriceData har fulgt prisen på Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 28 mm x 3/4" i rustfrit stål i 154 dage. Laveste pris i perioden er 124 kr (registreret d. 1. januar 2026), højeste er 133 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 130 kr.

Den nuværende pris på 128 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 28 mm x 3/4" i rustfrit stål. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 28 mm x 3/4" i rustfrit stål de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026128 kr4 kr (3%)
9. maj 2026132 kr
7. maj 2026131,21 kr
6. maj 2026132 kr
21. mar. 2026131,21 kr
20. mar. 2026132 kr
17. mar. 2026131,21 kr
16. mar. 2026132 kr
4. mar. 2026131,21 kr
3. mar. 2026132 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret