Gå til hovedindhold

Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 22 mm x 3/4" i rustfrit stål

ViegaSanitetEAN: 4015211436490
Pris fra 99,7 krtil 165 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 65,3 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 98,49 kr 7. maj

Sammenlign priser på Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 22 mm x 3/4" i rustfrit stål og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 99.7 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
22 mm x 3/4" Overgang Sanpress Inox muffe/nippel
99,7 kr
Til butik
22 mm x 3/4" Overgang Sanpress Inox muffe/nippel billede

Produktinformation

Sanpress INOX med SC-Contur I den aktuelle korrosionsstandard DIN EN 12502-4 anføres, at rustfrit ståls modstandsdygtighed især over for klorid stiger i takt med et stigende molybdænindhold (side 6, 5.2.2 Materialeegenskabernes indflydelse). Derfor anvend...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: VIEGA
EAN: 4015211436490
Varenr.: 15843082273103
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
VIEGA Inox overgang ¾x22mm Inox, rustfri stål, muffe/nippel, SC-Contur
107 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanpress Inox overgang 22 mm x 3/4" rustfrit stål, 436490
107 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sanpress inox overgang mf/np 22x3/4
110 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 22 mm x 3/4" i rustfrit stål
149 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Viega Sanpress rustfri overgangsnippel til brugsvand 22 mm x 3/4"
159 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Viega Sanpress rustfri overgangsnippel t/brugsvand 22 mm x 3/4"
165 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 22 mm x 3/4" i rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 22 mm x 3/4" i rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN99,7 kr99,7 krKøb
2CS MEGASTORE DK107 kr146 krKøb
3Proshop DK107 kr146 krKøb
4MaintainIt110 kr110 krKøb
5LavprisVVS149 kr149 krKøb
6CompletVVS159 kr159 krKøb
7BilligVVS DK165 kr165 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 22 mm x 3/4" i rustfrit stål

PriceData har fulgt prisen på Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 22 mm x 3/4" i rustfrit stål i 172 dage. Laveste pris i perioden er 98,49 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 110,69 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 104 kr.

Den nuværende pris på 99,7 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 22 mm x 3/4" i rustfrit stål. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 22 mm x 3/4" i rustfrit stål de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 202699,7 kr1,21 kr (1%)
7. maj 202698,49 kr7,55 kr (7%)
6. maj 2026106,04 kr7,55 kr (8%)
21. mar. 202698,49 kr8,51 kr (8%)
20. mar. 2026107 kr8,51 kr (9%)
17. mar. 202698,49 kr8,51 kr (8%)
16. mar. 2026107 kr8,51 kr (9%)
4. mar. 202698,49 kr6,25 kr (6%)
3. mar. 2026104,74 kr6,25 kr (6%)
10. feb. 202698,49 kr8,51 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret