Gå til hovedindhold

VIEGA Sanpress overgang 1¼-28mm af rødgods muffe/muffe, SC-contur

ViegaSanitetEAN: 4015211298104
Pris fra 204 krtil 225 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 21 kr (9% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på VIEGA Sanpress overgang 1¼-28mm af rødgods muffe/muffe, SC-contur og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 204 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Sanpress Overgang Rødgods 28 Mm X 1 1/4" Muffe
204 kr
Til butik
Sanpress Overgang Rødgods 28 Mm X 1 1/4" Muffe billede

Produktinformation

Kombinationen af rustfrie rør og rødgods fittings er en meget stærk og ideel løsning til både koldt og varmt brugsvand. Sanpress fittings er godkendt til 250 mg/l klorid og testet op til 600 mg/l klorid. Rødgods legeringen ligger i spændingsrækken meget t...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Kobber overgange til pres
EAN: 4015211298104
Varenr.: 36095
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
VIEGA Sanpress overgang 1¼-28mm af rødgods muffe/muffe, SC-contur
213 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanpress overgang 28 x 1 1/4" muffe/muffe rødgods
213 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sanpress overgang mf/mf 28x1 1/4
225 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Sanpress overgang 1¼-28mm af rødgods muffe/muffe, SC-contur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Sanpress overgang 1¼-28mm af rødgods muffe/muffe, SC-contur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk204 kr204 krKøb
2CS MEGASTORE DK213 kr252 krKøb
3Proshop DK213 kr252 krKøb
4MaintainIt225 kr225 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for VIEGA Sanpress overgang 1¼-28mm af rødgods muffe/muffe, SC-contur

PriceData har fulgt prisen på VIEGA Sanpress overgang 1¼-28mm af rødgods muffe/muffe, SC-contur i 177 dage. Laveste pris i perioden er 199 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 214 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 205 kr.

Den nuværende pris på 204 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for VIEGA Sanpress overgang 1¼-28mm af rødgods muffe/muffe, SC-contur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for VIEGA Sanpress overgang 1¼-28mm af rødgods muffe/muffe, SC-contur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026204 kr1 kr (0%)
1. jun. 2026205 kr1 kr (0%)
27. maj 2026204 kr2 kr (1%)
25. maj 2026206 kr8 kr (4%)
24. maj 2026214 kr8 kr (4%)
12. maj 2026206 kr1 kr (0%)
8. maj 2026207 kr1 kr (0%)
6. maj 2026206 kr8 kr (4%)
5. maj 2026214 kr8 kr (4%)
24. apr. 2026206 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret