Gå til hovedindhold

VIEGA Prestabo skydemuffe 18mm af ulegeret stål SC-contur

ViegaSanitetEAN: 4015211558062
Pris fra 24 krtil 28,58 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 4,58 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 23 kr 18. apr.

Sammenlign priser på VIEGA Prestabo skydemuffe 18mm af ulegeret stål SC-contur og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 24 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Prestabo skydemuffe 18 mm forzinket stål
24 kr
Til butik
Viega Prestabo skydemuffe 18 mm forzinket stål billede

Produktinformation

Prestabo skydemuffe med SC-Contur - forzinket, ulegeret stål - prestilslutning. Med EPDM pakninger.

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Pressroer og fittings
Artikel nr.: 558062
EAN: 4015211558062
Varenr.: 2905589
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Viega Prestabo forzinket skydemuffe til varmeanlæg 18 mm
25 kr
Til butik
Viega Prestabo forzinket skydemuffe til varmeanlæg 18 mm billede

Produktinformation

Viega Prestabo er et presfittingssystem der anvendes til samling af rør i varmeanlæg. Prestabo-rør og fittings er fremstillet af stål, som udvendigt er belagt med en galvanisk zinkbelægning for en korrosionsbeskyttende effekt. Pressamlingen af rør og fitt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: VVS fittings
Størrelse: 18 mm
EAN: 4015211558062
Varenr.: 033916018
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Prestabo Skydemuffe 18
25,62 kr
Til butik
Prestabo Skydemuffe 18 billede

Produktinformation

Presfittings og rør som er udført i udvendig galvanisk forzinket ulegeret st. 37/2 sort jern. Der findes to typer af systemrør i Prestabo-systemet: - systemrør af ulegeret stål med udvendig galvanisk forzinkning - systemrør af ulegeret stål med udvendig...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Plumbing
EAN: 4015211558062
Varenr.: 8014796259650
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Viega Prestabo forzinket skydemuffe t/varmeanlæg 18 mm
26 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Prestabo skydemuffe 18
26,25 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
VIEGA Prestabo skydemuffe 18mm af ulegeret stål SC-contur
27,08 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
18 mm Prestabo skydemuffe
28,58 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Prestabo skydemuffe 18mm af ulegeret stål SC-contur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Prestabo skydemuffe 18mm af ulegeret stål SC-contur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK24 kr63 krKøb
2CompletVVS25 kr25 krKøb
3Billigelogvvs.dk25,62 kr25,62 krKøb
4BilligVVS DK26 kr26 krKøb
5MaintainIt26,25 kr26,25 krKøb
6CS MEGASTORE DK27,08 kr66,08 krKøb
7EL-GROSSISTEN28,58 kr28,58 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for VIEGA Prestabo skydemuffe 18mm af ulegeret stål SC-contur

PriceData har fulgt prisen på VIEGA Prestabo skydemuffe 18mm af ulegeret stål SC-contur i 146 dage. Laveste pris i perioden er 23 kr (registreret d. 17. februar 2026), højeste er 25 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 24 kr.

Den nuværende pris på 24 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for VIEGA Prestabo skydemuffe 18mm af ulegeret stål SC-contur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for VIEGA Prestabo skydemuffe 18mm af ulegeret stål SC-contur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 202624 kr1 kr (4%)
18. apr. 202623 kr
17. apr. 202623,81 kr
9. mar. 202623 kr2 kr (8%)
8. mar. 202625 kr2 kr (9%)
17. feb. 202623 kr1 kr (4%)
5. feb. 202624 kr1 kr (4%)
4. feb. 202625 kr1 kr (4%)
23. jan. 202624 kr
19. jan. 202623,72 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret