Gå til hovedindhold

54 x 1,5 mm Viega Prestabo forzinket rør 6 meter

PrestaboSanitetEAN: 4015211806873
Pris fra 144,24 krtil 759 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 614,76 kr (81% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 136,25 kr 21. apr.

Sammenlign priser på 54 x 1,5 mm Viega Prestabo forzinket rør 6 meter og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 144.24 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
54 x 1,5 mm Viega Prestabo forzinket rør 6 meter
144,24 kr
Til butik
54 x 1,5 mm Viega Prestabo forzinket rør 6 meter billede

Produktinformation

Ideel til industri- og varmeanlægViega Prestabo 54,1,5 mm rør af ulegeret stål. Røret er udvendigt forzinket og kommer i længde af 6 meter.Røret er beregnet til anvendelse i industri- og varmeanlæg. Røret er ikke egnet til anvendelse i drikkevands­install...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

EAN: 4015211806873
Varenr.: 15842868101455
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Prestabo rør 54x1,5
147,5 kr
Til butik
Prestabo rør 54x1,5 billede

Produktinformation

Presfittings og rør som er udført i udvendig galvanisk forzinket ulegeret st. 37/2 sort jern. Der findes to typer af systemrør i Prestabo-systemet:- systemrør af ulegeret stål med udvendig galvanisk forzinkning- systemrør af ulegeret stål med udvendig ga...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: tyndvægget stålrør
EAN: 4015211806873
Varenr.: 0203020065
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
6 meter Viega Prestabo rør, varme, 54 mm
672 kr
Til butik
6 meter Viega Prestabo rør, varme, 54 mm billede

Produktinformation

Ideel til industri- og varmeanlæg Viega Prestabo 54,1,5 mm rør af ulegeret stål. Røret er udvendigt forzinket og kommer i længde af 6 meter. Røret er beregnet til anvendelse i industri- og varmeanlæg. Røret er ikke egnet til anvendelse i drikkevands­insta...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Prestabo
Kategori: Rør & fittings
Farve: galvanized
Størrelse: 54 mm x 1.5 mm x 6 m
EAN: 4015211806873
Varenr.: 030600054
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
6 meter Viega Prestabo rør til varmeanlæg, 54 mm
672 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
6 meter Viega Prestabo rør til varmeanlæg, 54 mm
759 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 54 x 1,5 mm Viega Prestabo forzinket rør 6 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 54 x 1,5 mm Viega Prestabo forzinket rør 6 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN144,24 kr144,24 krKøb
2MaintainIt147,5 kr147,5 krKøb
3BilligVVS DK672 kr672 krKøb
4LavprisVVS672 kr672 krKøb
5CompletVVS759 kr759 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 54 x 1,5 mm Viega Prestabo forzinket rør 6 meter

PriceData har fulgt prisen på 54 x 1,5 mm Viega Prestabo forzinket rør 6 meter i 146 dage. Laveste pris i perioden er 136,25 kr (registreret d. 21. marts 2026), højeste er 759 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 314 kr.

Den nuværende pris på 144,24 kr er 54% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for 54 x 1,5 mm Viega Prestabo forzinket rør 6 meter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for 54 x 1,5 mm Viega Prestabo forzinket rør 6 meter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
7. maj 2026144,24 kr3,26 kr (2%)
6. maj 2026147,5 kr3,26 kr (2%)
22. apr. 2026144,24 kr7,99 kr (6%)
21. apr. 2026136,25 kr7,99 kr (6%)
18. apr. 2026144,24 kr7,99 kr (6%)
4. apr. 2026136,25 kr7,99 kr (6%)
3. apr. 2026144,24 kr7,99 kr (6%)
29. mar. 2026136,25 kr7,99 kr (6%)
27. mar. 2026144,24 kr7,99 kr (6%)
21. mar. 2026136,25 kr529,75 kr (80%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret