Gå til hovedindhold

Viega Nippelrør 3/4" x 180 mm rødgods

ViegaSanitetEAN: 4015211318437
Pris fra 168 krtil 195 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 27 kr (14% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Viega Nippelrør 3/4" x 180 mm rødgods og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 168 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rødgods nippelrør, 180 mm x 3/4"
168 kr
Til butik
Rødgods nippelrør, 180 mm x 3/4" billede

Produktinformation

Rødgods fittings er velegnet som et alternativ til messing fittings i installationer med rustfrie rør hvor drikkevandet er aggressivt. Rødgods fittings er godkendt til brugsvand, og rødgodslegeringen er utroligt korrosionsbestandigt, så du slipper for afz...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Rør & fittings
Størrelse: 3/4x180
EAN: 4015211318437
Varenr.: 048418206
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega nippelrør 34 x 180 mm rødgods
178 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Nippelrør 3/4" x 180 mm rødgods
178 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Rødgods nippelrør, 180 mm x 3/4"
179 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Viega nippelrr, 3/4" x 180 mm, rdgods
193 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Rødgods nippelrør, 180 mm x 3/4"
195 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viega Nippelrør 3/4" x 180 mm rødgods koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viega Nippelrør 3/4" x 180 mm rødgods koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS168 kr168 krKøb
2CS MEGASTORE DK178 kr217 krKøb
3Proshop DK178 kr217 krKøb
4CompletVVS179 kr179 krKøb
5WATTOO.DK193 kr193 krKøb
6BilligVVS DK195 kr195 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Viega Nippelrør 3/4" x 180 mm rødgods

PriceData har fulgt prisen på Viega Nippelrør 3/4" x 180 mm rødgods i 165 dage. Laveste pris i perioden er 168 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 189 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 177 kr.

Den nuværende pris på 168 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Viega Nippelrør 3/4" x 180 mm rødgods. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Viega Nippelrør 3/4" x 180 mm rødgods de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026168 kr19 kr (10%)
29. maj 2026187 kr2 kr (1%)
1. maj 2026189 kr11 kr (6%)
7. jan. 2026178 kr7 kr (4%)
31. dec. 2025171 kr2 kr (1%)
22. dec. 2025173 kr2 kr (1%)
21. dec. 2025175 kr2 kr (1%)
20. dec. 2025173 kr2 kr (1%)
19. dec. 2025175 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret