Gå til hovedindhold

Viega Nippelrør 1/2" x 180 mm rødgods

ViegaSanitetEAN: 4015211319724
Pris fra 129 krtil 169 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 40 kr (24% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Viega Nippelrør 1/2" x 180 mm rødgods og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 129 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Rødgods nippelrør, 180 mm x 1/2"
129 kr
Til butik
Rødgods nippelrør, 180 mm x 1/2" billede

Produktinformation

Rødgods fittings anvendes til samling af rør godkendt til brugsvand. Rødgodslegeringen er særdeles korrosionsbestandig og fri for afzinkning og spændingskorrosion. Rødgods er derfor velegnet til det aggressive drikkevand, og anvendes som alternativ til me...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: VVS fittings
Størrelse: 1/2" x 180 mm
EAN: 4015211319724
Varenr.: 048418204
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega nippelrør 12 x 180 mm rødgods
134 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Nippelrør 1/2" x 180 mm rødgods
134 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Viega nippelrr, 1/2" x 180 mm, rdgods
135 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rødgods nippelrør, 180 mm x 1/2"
168 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Rødgods nippelrør, 180 mm x 1/2"
169 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viega Nippelrør 1/2" x 180 mm rødgods koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viega Nippelrør 1/2" x 180 mm rødgods koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS129 kr129 krKøb
2CS MEGASTORE DK134 kr173 krKøb
3Proshop DK134 kr173 krKøb
4WATTOO.DK135 kr135 krKøb
5LavprisVVS168 kr168 krKøb
6BilligVVS DK169 kr169 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Viega Nippelrør 1/2" x 180 mm rødgods

PriceData har fulgt prisen på Viega Nippelrør 1/2" x 180 mm rødgods i 146 dage. Laveste pris i perioden er 127 kr (registreret d. 7. januar 2026), højeste er 134 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 130 kr.

Den nuværende pris på 129 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 1 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 4 prisændringer for Viega Nippelrør 1/2" x 180 mm rødgods. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 4 prisændringer for Viega Nippelrør 1/2" x 180 mm rødgods de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026129 kr5 kr (4%)
30. apr. 2026134 kr6 kr (5%)
20. jan. 2026128 kr1 kr (1%)
7. jan. 2026127 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret