Gå til hovedindhold

Varta LR6/AA (Mignon) (4106) batteri, 24 stk. æske alkaline mangan batteri, 1,5 V

VartaBatterierEAN: 4008496774579
Pris fra 79 krtil 159 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 80 kr (50% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Varta LR6/AA (Mignon) (4106) batteri, 24 stk. æske alkaline mangan batteri, 1,5 V og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 79 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Varta Longlife - Batteri 24 x AA / LR6 - alkaline-mangan - 2750 mAh
79 kr
Til butik
Varta Longlife - Batteri 24 x AA / LR6 - alkaline-mangan - 2750 mAh billede

Produktspecifikationer

Mærke: Varta
Kategori: AA batterier
Farve: 1
Artikel nr.: 4106301124
EAN: 4008496774579
Varenr.: 2396656
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Varta Longlife AA / LR6 Standardbatterier 2750mAh 24
87 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Varta LR6/AA (Mignon) (4106) batteri, 24 stk. æske alkaline mangan batteri, 1,5 V
-16%108 kr
Før 129 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Varta LR6/AA (Mignon) (4106) batteri, 24 stk. æske alkaline mangan batteri, 1,5 V billede

Produktinformation

alkaline mangan batteri, 1,5 V, Förpackning, : Retail Blister, VARTA AA-batterier 4106 giver en konstant strømforsyning til dagligdags enheder. Det mignon alkalinebatteri med lang levetid er velegnet til applikationer med lavt energiforbrug. AA-batterierne (Mignon) er velegnede til fjernbetjeninger, vækkeure, lommelygter, barbermaskiner og tandbørster. AA-batterierne LR6 fra VARTA er modstandsdygtige over for varme og kulde. Ubrugte og pakkede VARTA AA alkalinebatterier holder sig friske og opladede i op til 10 år. Mærkeprodukt af høj kvalitet ("Made in Germany"), IEC-Navn, : LR6, Byggeri størrelse, : AA (Mignon), Spænding, : 1.5 V, Markeringer, : BattG, Diameter, : 14.5 mm, Højde, : 50.5 mm, Producent betegnelse, : 4106, Modelbetegnelse, : 4106, Vægt, : 23.3 g, genopladelige, : nej, Udførende, : Nippel-top, Teknologi, : alkaline mangan batteri, Forbrug enhed, : 24 stk. æske.

Produktspecifikationer

Mærke: Varta
Kategori: AA
EAN: 4008496774579
Varenr.: A14802
Gå til Superprice.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Varta Longlife AA batterier. 2750mAh LR6 Standardbatterier. 24 stk.
-28%114 kr
Før 159 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
AA batterier Varta Longlife 2750 mAh - 24 stk. alkalisk LR6
119 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Varta Longlife AA / LR6 Standardbatterier 2750mAh 24
129 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
AA batterier Varta Longlife 2750 mAh - 24 stk. alkalisk LR6
139 kr
Til butik
Gå til RedOffice Konpap
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Batteri VARTA Longlife AA LR6
154,7 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Longlife AA/LR6 alkaline batteri - 1,5V (24 stk.)
159 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Varta LR6/AA (Mignon) (4106) batteri, 24 stk. æske alkaline mangan batteri, 1,5 V koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Varta LR6/AA (Mignon) (4106) batteri, 24 stk. æske alkaline mangan batteri, 1,5 V koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK79 kr118 krKøb
2CompuMail DK87 kr87 krKøb
3Teknikproffset DK108 kr167 krKøb
4Superprice.dk114 kr114 krKøb
5Boligcenter DK119 kr119 krKøb
6Ultrashop129 kr129 krKøb
7Vivas DK139 kr208 krKøb
8RedOffice Konpap154,7 kr154,7 krKøb
9EL-GROSSISTEN159 kr159 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Varta LR6/AA (Mignon) (4106) batteri, 24 stk. æske alkaline mangan batteri, 1,5 V

PriceData har fulgt prisen på Varta LR6/AA (Mignon) (4106) batteri, 24 stk. æske alkaline mangan batteri, 1,5 V i 185 dage. Laveste pris i perioden er 73 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 89 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 82 kr.

Den nuværende pris på 79 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for Varta LR6/AA (Mignon) (4106) batteri, 24 stk. æske alkaline mangan batteri, 1,5 V. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for Varta LR6/AA (Mignon) (4106) batteri, 24 stk. æske alkaline mangan batteri, 1,5 V de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. maj 202679 kr2 kr (2%)
10. apr. 202681 kr1 kr (1%)
30. mar. 202680 kr2 kr (2%)
29. mar. 202682 kr2 kr (3%)
28. mar. 202680 kr1 kr (1%)
26. mar. 202681 kr1 kr (1%)
25. mar. 202680 kr1 kr (1%)
21. mar. 202681 kr1 kr (1%)
20. mar. 202680 kr1 kr (1%)
19. mar. 202681 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret