Gå til hovedindhold

Valentino Valentino Donna Born In Roma Yellow Dream Eau De Parfum 100 ml (woman)

ValentinoParfume og eau de cologneEAN: 3614273261401
Pris fra 672 krtil 895 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 223 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 668 kr 1. maj

Sammenlign priser på Valentino Valentino Donna Born In Roma Yellow Dream Eau De Parfum 100 ml (woman) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 672 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Valentino Valentino Donna Born In Roma Yellow Dream Eau De Parfum 100 ml (woman)
672 kr
Til butik
Valentino Valentino Donna Born In Roma Yellow Dream Eau De Parfum 100 ml (woman) billede

Produktspecifikationer

Mærke: Valentino
Kategori: Eau de Parfume til kvinder
Farve: 1
Artikel nr.: 3614273261401
EAN: 3614273261401
Varenr.: 7319582
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Valentino Donna Born In Roma Yellow Dream - Spray - 100 ml
822 kr
Til butik
Valentino Donna Born In Roma Yellow Dream - Spray - 100 ml billede

Produktinformation

Valentino Donna Born In Roma Yellow Dream Eau de Parfum 100 ml Valentino Donna Born In Roma Yellow Dream Eau de Parfum er en levende og moderne duft, skabt til kvinder, der elsker optimisme, energi og selvsikkerhed. Denne Eau de Parfum kombinerer friske, frugtige og blomsteragtige noter med varme undertoner for en strålende og langvarig duftoplevelse. Duften åbner med citrusnoter og solmoden frugt, som giver en sprudlende og opløftende start. Hjertet afslører blomsteragtige nuancer af jasmin og magnolia, der tilfører elegance og femininitet, mens basen af vanilje og sandeltræ skaber en varm, vedvarende finish. Duftnoter: Top: Citrus, solmoden frugt Hjerte: Jasmin, magnolia Base: Vanilje, sandeltræ Yellow Dream kan anvendes på hud og tøj og efterlader et let, men langvarigt duftslør, perfekt til daglig brug eller særlige lejligheder. Den 100 ml flaske giver rigelig mængde, så du kan nyde din yndlingsduft igen og igen.

Produktspecifikationer

Mærke: Valentino
Kategori: Parfume og dufte
Artikel nr.: N-ZE-303-B1
EAN: 3614273261401
Varenr.: 2959940
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Valentino Donna Born In Roma Yellow Dream EDP 100 ml
835 kr
Til butik
Valentino Donna Born In Roma Yellow Dream EDP 100 ml billede

Produktinformation

☀ Solrig citrus og bløde rosenoter · Floral-musky EDP med behagelig holdbarhed · Ikonisk nittet flakon En lys og elegant Eau de Parfum, der fanger følelsen af solbadet storby og friske blomsterblade. Kompositionen åbner sprudlende med saftig citron, folder sig ud i et blødt hjerte af roser og lander på en ren, pudret base af hvide moskusnoter. Resultatet er en moderne, feminin duft med klarhed i toppen og silkeblød varme i afslutningen. Duftprofil Topnote: Italiensk citron med frisk, gnistrende karakter Hjertenote: Roseessens, der tilfører blød blomsterfylde Bundnote: Hvide moskusnoter for et rent og langtidsholdbart slør Hvad du kan forvente Floral-musky signatur med let citrusfriskhed Eau de Parfum-koncentration for moderat til god projektion Alsidig duft, der fungerer fra hverdag til særlige lejligheder Sådan bruger du den Spray på rene, let fugtede pulspunkter (hals, håndled, ved ørerne). Hold flasken ca. 10–15 cm fra huden for en fin forstøvning. Undgå at gnide håndleddene sammen – lad duften sætte sig og udvikle sig. For ekstra holdbarhed: læg først en uparfumeret bodylotion under. Anledning og sæson Den friske citron og de rene moskusnoter gør duften oplagt til dagsbrug, kontor og brunch, mens rosenhjertet giver nok dybde til aftentimer. Især velegnet i forår og sommer, men fungerer året rundt, når du ønsker et lyst og feminint udtryk. Flakon og koncentration Designet med de karakteristiske nitter i facetteret glas og en subtil gul nuance, der spejler duftens solrige signatur. Som Eau de Parfum leverer den en afbalanceret intensitet, der typisk holder flere timer afhængigt af hudtype og omgivelser.

Produktspecifikationer

Mærke: Valentino
Kategori: Parfume
Størrelse: 100.00ml
Artikel nr.: 3614273261401
EAN: 3614273261401
Varenr.: 3614273261401
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Valentino Donna Born In Roma Yellow Dream Edp Spray 100 ml
860 kr
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Valentino - Donna Born In Roma Yellow Dream - 100 ml - Edp
-31%895 kr
Før 1.295 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Valentino Valentino Donna Born In Roma Yellow Dream Eau De Parfum 100 ml (woman) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Valentino Valentino Donna Born In Roma Yellow Dream Eau De Parfum 100 ml (woman) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK672 kr711 krKøb
2Proshop DK822 kr861 krKøb
3Beautycos DK835 kr835 krKøb
4Teknikproffset DK860 kr909 krKøb
5BilligParfume.dk895 kr895 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Valentino Valentino Donna Born In Roma Yellow Dream Eau De Parfum 100 ml (woman)

PriceData har fulgt prisen på Valentino Valentino Donna Born In Roma Yellow Dream Eau De Parfum 100 ml (woman) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 668 kr (registreret d. 1. maj 2026), højeste er 835 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 733 kr.

Den nuværende pris på 672 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 61 prisændringer for Valentino Valentino Donna Born In Roma Yellow Dream Eau De Parfum 100 ml (woman). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 61 prisændringer for Valentino Valentino Donna Born In Roma Yellow Dream Eau De Parfum 100 ml (woman) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026672 kr52 kr (7%)
28. maj 2026724 kr37 kr (5%)
27. maj 2026687 kr15 kr (2%)
26. maj 2026672 kr16 kr (2%)
25. maj 2026688 kr36 kr (5%)
16. maj 2026724 kr6 kr (1%)
12. maj 2026718 kr48 kr (7%)
9. maj 2026670 kr49 kr (7%)
8. maj 2026719 kr50 kr (7%)
7. maj 2026669 kr55 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret