Gå til hovedindhold

UPS strømbackup CyberPower UT1500EG-FR 1500 VA (900 W)

CyberpowerUPS-nødstrømsforsyningEAN: 4711027791067
Pris fra 1.207 krtil 1.359 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 152 kr (11% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.193 kr 30. mar.

Sammenlign priser på UPS strømbackup CyberPower UT1500EG-FR 1500 VA (900 W) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1207 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CyberPower UT Series UT1500EG-FR UPS 900Watt 1500VA
1.207 kr
Til butik
CyberPower UT Series UT1500EG-FR UPS 900Watt 1500VA billede

Produktinformation

CyberPower UT Series UT1500EG-FR - UPS - AC 230 V - 900 watt - 1500 VA - 1-faset - Ethernet 10/100/1000, USB - output-stikforbindelser: 4 - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: UT1500EG-FR
EAN: 4711027791067
Varenr.: 1001393570
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
CyberPower UT1500EG-FR - 1500VA/900W - UPS
1.326 kr
Til butik
CyberPower UT1500EG-FR - 1500VA/900W - UPS billede

Produktinformation

CyberPower UT1500EG-FR line-interactive UPS leverer pålidelig strømbeskyttelse til computere, POS-systemer, netværksudstyr og lagerenheder. 1500VA / 900W output: Understøtter krævende hjemme- og kontoropsætninger med stabil backupstrømkapacitet. Automatisk spændingsregulering (AVR): Hjælper med at levere stabiliseret AC-udgang ved 230V ± 10% for at beskytte tilsluttet udstyr mod spændingsudsving. Patenteret GreenPower UPS™ Bypass-design: Muliggør ultra-lavt strømforbrug for at reducere energiomkostninger, sænke driftstemperaturen og forlænge batteriets levetid. Generator kompatibel: Hjælper med at opretholde strøm kontinuitet ved brug med en generator. LED-statusindikator: Viser tydeligt netstrøm, batteri og driftsstatus for hurtig overvågning. Funktioner til beskyttelse af enheder: Omfatter overbelastningsbeskyttelse, EMI/RFI-filtrering, overspændings- og spidsbeskyttelse samt konfigurerbar alarm for at hjælpe med at beskytte dit udstyr. Tilslutning og databeskyttelse: Tilbyder USB-tilslutning, USB-opladningsport(e), højhastigheds Ethernet-datatransmission samt beskyttelse til telefon/fax/modem/DSL/netværk. Med et pladsbesparende tower-design og medfølgende PowerPanel Management Software integreres UT1500EG-FR nemt i trange skrivebords- eller kontorområder og hjælper med at holde kritiske enheder kørende ved strømproblemer. Advarsel: Franske Type-E elstik.

Produktspecifikationer

Mærke: CyberPower
Kategori: UPS
Artikel nr.: UT1500EG-FR
EAN: 4711027791067
Varenr.: 3408278
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
UPS strømbackup CyberPower UT1500EG-FR 1500 VA (900 W)
1.339 kr
Til butik
UPS strømbackup CyberPower UT1500EG-FR 1500 VA (900 W) billede

Produktinformation

Stabil strøm med line-interaktiv UPSCyberPower UT1500EG-FR giver pålidelig strømbackup til PC’er, netværksudstyr og små servere, så du kan arbejde videre og lukke systemer ned uden datatab ved strømsvigt. Med en kapacitet på 1,5 kVA/900 W og Automatic Voltage Regulation udjævner den spændingssvingninger og beskytter dit udstyr i dagligdagen.Beskyttelse og brugervenlighedUPS’en har indbygget overspændingsbeskyttelse for netværk/telefon/modem, EMI/RFI-støjfiltrering og alarmer for lavt batteri, fejl og overbelastning. Fire AC-udtag gør det let at tilslutte det vigtigste udstyr. Fronten har tydelige LED-indikatorer og USB-A/USB-C-porte til praktisk tilslutning. Den kompakte tower-form passer diskret på kontoret eller i hjemmet.Topologi: Line-InteractiveKapacitet: 1,5 kVAUdgangseffekt: 900 WUdgangsspænding (maks.): 230 VIndgangsspænding: 167 – 295 VFrekvens: 50/60 HzResponstid: 4 msBølgeform: Pseudo-sinusAVR: JaStøjniveau: 50 dBOverspændingsenergi: 150 JAC-udtag: 4RJ11/RJ45: 1 ind, 1 udUSB-porte: USB-A og USB-CBatteriteknologi: Forseglet blysyre (VRLA)Opladestrøm: 2,1 AGenopladningstid: 8 tKøling: AktivKabellængde: 1,5 mFarve: SortMål (H × B × D): 17,8 × 14,8 × 29,8 cmVægt: 9,1 kgDriftstemp.: 0 – 40 °CRelativ fugtighed drift/opbevaring: 0 – 90 %Drifts-/opbevaringshøjde: 0 – 3.000 mMedfølger: Hurtig installationsvejledning, manual...

Produktspecifikationer

Mærke: Cyberpower
Kategori: UPS
Vægt: 9.7g
EAN: 4711027791067
Varenr.: 1899105
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
UPS strømbackup CyberPower UT1500EG-FR 1500 VA (900 W)
1.359 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad UPS strømbackup CyberPower UT1500EG-FR 1500 VA (900 W) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad UPS strømbackup CyberPower UT1500EG-FR 1500 VA (900 W) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.207 kr1.207 krKøb
2Proshop DK1.326 kr1.326 krKøb
3Boligcenter DK1.339 kr1.339 krKøb
4Vivas DK1.359 kr1.448 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for UPS strømbackup CyberPower UT1500EG-FR 1500 VA (900 W)

PriceData har fulgt prisen på UPS strømbackup CyberPower UT1500EG-FR 1500 VA (900 W) i 156 dage. Laveste pris i perioden er 1.104 kr (registreret d. 19. januar 2026), højeste er 3.863 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.853 kr.

Den nuværende pris på 1.207 kr er 35% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 55 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for UPS strømbackup CyberPower UT1500EG-FR 1500 VA (900 W). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for UPS strømbackup CyberPower UT1500EG-FR 1500 VA (900 W) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.207 kr2 kr (0%)
29. maj 20261.205 kr2 kr (0%)
25. maj 20261.207 kr3 kr (0%)
24. maj 20261.204 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.203 kr1 kr (0%)
22. maj 20261.202 kr3 kr (0%)
20. maj 20261.205 kr1 kr (0%)
15. maj 20261.204 kr1 kr (0%)
13. maj 20261.203 kr2 kr (0%)
12. maj 20261.205 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret