Gå til hovedindhold

UPS strømbackup - CyberPower BU650EG-FR, 650 VA, 3 Schuko

CyberpowerUPS-nødstrømsforsyningEAN: 4711027791814
Pris fra 362 krtil 469 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 107 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 347 kr 13. maj

Sammenlign priser på UPS strømbackup - CyberPower BU650EG-FR, 650 VA, 3 Schuko og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 362 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CyberPower BU Series BU650EG UPS 360Watt 650VA
362 kr
Til butik
CyberPower BU Series BU650EG UPS 360Watt 650VA billede

Produktinformation

CyberPower BU Series BU650EG - UPS (ekstern / vægmonterbar) - AC 230 V - 360 watt - 650 VA - 1-faset - output-stikforbindelser: 3 - Frankrig - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: BU650EG-FR
EAN: 4711027791814
Varenr.: 1002234926
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
CyberPower BU650EG-FR - 650VA/360W - UPS
410 kr
Til butik
CyberPower BU650EG-FR - 650VA/360W - UPS billede

Produktinformation

CyberPower BU650EG-FR er en line-interactive UPS, der er designet til at levere pålidelig batteribackup og beskytte elektronik i hjemmet og på kontoret mod uregelmæssigheder i strømforsyningen. 650VA / 360W kapacitet med 18-minutters driftstid ved 90W hjælper med at holde kontor-pc'er og andre enheder forsynet med strøm under korte afbrydelser. Automatic Voltage Regulation (AVR) stabiliserer AC-udgangen for at understøtte udstyr under underspænding og andre spændingssvingninger. Overspændings- og spidsbeskyttelse beskytter tilsluttet elektronik mod skadelige strømhændelser. EMI- og RFI-filtrering hjælper med at reducere elektrisk støj for renere strøm til følsomme enheder. Energibesparende teknologi med GreenPower UPS™ Bypass-design understøtter ultralavt strømforbrug, lavere driftstemperatur og forlænget batterilevetid. LED-statusindikator og konfigurerbar hørbar alarm giver tydelig overvågning og fleksibel støjkontrol under batteritilstand. Desktop-design med mulighed for vægmontering giver nem placering på skriveborde eller i trange områder. Generator-kompatibel med overbelastningsbeskyttelse understøtter mere robuste backup-strømopsætninger. BU650EG-FR er bygget til brug i hjemmet og på kontoret og kombinerer stabiliseret strømudgang, effektiv drift og praktiske overvågningsfunktioner for at hjælpe med at beskytte daglig elektronik. Advarsel: Franske Type-E elstik.

Produktspecifikationer

Mærke: CyberPower
Kategori: UPS
Artikel nr.: BU650EG-FR
EAN: 4711027791814
Varenr.: 3396209
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
UPS strømbackup - CyberPower BU650EG-FR, 650 VA, 3 Schuko
-8%449 kr
Før 489 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
UPS strømbackup - CyberPower BU650EG-FR, 650 VA, 3 Schuko billede

Produktinformation

Stabil strøm med UPS strømbackupHold dit udstyr kørende ved strømsvigt og spændingsudsving. CyberPower BU650EG-FR er en Line-Interactive UPS med 650 VA / 360 W, der giver pålidelig backup til fx pc, router, NAS eller smart‑home hub. Med tre Schuko-udtag kan du sikre de vigtigste enheder, mens den kompakte, sorte enhed passer diskret ind på kontoret eller i hjemmet.Fordele ved UPS i elinstallationUPS’en stabiliserer spændingen (230 V) og reagerer hurtigt med en responstid på 4 ms. Den indbyggede batteriløsning kan lades op på 8 timer. Enheden er designet i robust plast, har lavt lydniveau på 40 dB og fungerer i et bredt temperaturområde fra 0 til 40 °C. Perfekt til dig, der vil beskytte arbejde, data og elektronik mod uventede afbrydelser.Topologi: Line-InteractiveKapacitet: 0,65 kVA / 360 WUdgangsspænding (maks.): 230 VIndgangsspænding: 167 – 295 VIndgangsfrekvens: 50/60 HzMaks. strøm: 2,83 ABølgeform: SinusResponstid: 4 msStøjniveau: 40 dBUdtag: 3 × Type F (Schuko)Opladningstid: 8 tDriftsmiljø: 0 – 40 °C, 0 – 90 % RHHøjde x Bredde x Dybde: 9,15 × 15,8 × 24 cmVægt: 3,8 kgKabinet: Plast, kompakt formfaktor...

Produktspecifikationer

Mærke: Cyberpower
Kategori: UPS
Vægt: 4.02g
EAN: 4711027791814
Varenr.: 1889022
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
UPS strømbackup - CyberPower BU650EG-FR, 650 VA, 3 Schuko
-8%469 kr
Før 509 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad UPS strømbackup - CyberPower BU650EG-FR, 650 VA, 3 Schuko koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad UPS strømbackup - CyberPower BU650EG-FR, 650 VA, 3 Schuko koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK362 kr362 krKøb
2Proshop DK410 kr449 krKøb
3Boligcenter DK449 kr449 krKøb
4Vivas DK469 kr548 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for UPS strømbackup - CyberPower BU650EG-FR, 650 VA, 3 Schuko

PriceData har fulgt prisen på UPS strømbackup - CyberPower BU650EG-FR, 650 VA, 3 Schuko i 173 dage. Laveste pris i perioden er 347 kr (registreret d. 13. maj 2026), højeste er 434 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 377 kr.

Den nuværende pris på 362 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 60 prisændringer for UPS strømbackup - CyberPower BU650EG-FR, 650 VA, 3 Schuko. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 60 prisændringer for UPS strømbackup - CyberPower BU650EG-FR, 650 VA, 3 Schuko de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026362 kr2 kr (1%)
20. maj 2026360 kr34 kr (9%)
14. maj 2026394 kr47 kr (14%)
13. maj 2026347 kr1 kr (0%)
9. maj 2026348 kr22 kr (6%)
8. maj 2026370 kr1 kr (0%)
6. maj 2026369 kr24 kr (6%)
4. maj 2026393 kr1 kr (0%)
3. maj 2026392 kr2 kr (1%)
2. maj 2026390 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret