Gå til hovedindhold

UPS strømbackup - Eaton 5E Gen2 900 USB, Line-Interactive, 0,9 kVA / 480 W, 4 udtag

EatonUPS-nødstrømsforsyningEAN: 3553340704222
Pris fra 681 krtil 889 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 208 kr (23% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 627 kr 17. apr.

Sammenlign priser på UPS strømbackup - Eaton 5E Gen2 900 USB, Line-Interactive, 0,9 kVA / 480 W, 4 udtag og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 681 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Eaton 5e 900 Usb Iec G2 900 Va 480 W
-0%681 kr
Før 681,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Eaton 5e 900 Usb Iec G2 900 Va 480 W billede

Produktinformation

Double-boost AVR regulerer under- og overspænding, sparer batteriet 480 W udgangseffekt håndterer små servere, workstations og netværksudstyr Fire C13-udtag leverer beskyttet strøm til flere enheder USB 2.0 med OS-understøttelse muliggør kontrolleret nedlukning og administration Blæserløst tårn kører ved 25 dB, kompakt design passer i små kontorlokaler...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Eaton
Kategori: UPS Pc & Workstation
Artikel nr.: 5E900UI
EAN: 3553340704222
Varenr.: 5020090166
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Eaton 5E Gen2 UPS 480Watt 900VA
694 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Eaton 5E900UI - 5E Gen2 - 900 VA / 480 W - Line Interactive UPS
760 kr
Til butik
Eaton 5E900UI - 5E Gen2 - 900 VA / 480 W - Line Interactive UPS billede

Produktinformation

5E Gen2 900 VA / 480 W UPS med IEC C14 Udgangsstik Typer Specifikationer Output strømkapacitet (VA): 900 VA Udgangseffekt (W): 480 W Topologi: Line Interactive Bølgeform: Modified Udgangsstik Typer: 4 × IEC C13 Indgangsstik Typer: IEC C14 Highlights AVR USB connection...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Eaton
Kategori: UPS
Artikel nr.: 5E900UI
EAN: 3553340704222
Varenr.: 3410885
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
UPS strømbackup - Eaton 5E Gen2 900 USB, Line-Interactive, 0,9 kVA / 480 W, 4 udtag
789 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
UPS strømbackup - Eaton 5E Gen2 900 USB, Line-Interactive, 0,9 kVA / 480 W, 4 udtag
809 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Eaton 5E Gen2 UPS 480Watt 900VA
889 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad UPS strømbackup - Eaton 5E Gen2 900 USB, Line-Interactive, 0,9 kVA / 480 W, 4 udtag koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad UPS strømbackup - Eaton 5E Gen2 900 USB, Line-Interactive, 0,9 kVA / 480 W, 4 udtag koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK681 kr767,25 krKøb
2CompuMail DK694 kr694 krKøb
3Proshop DK760 kr799 krKøb
4Boligcenter DK789 kr789 krKøb
5Vivas DK809 kr888 krKøb
6Ultrashop889 kr889 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for UPS strømbackup - Eaton 5E Gen2 900 USB, Line-Interactive, 0,9 kVA / 480 W, 4 udtag

PriceData har fulgt prisen på UPS strømbackup - Eaton 5E Gen2 900 USB, Line-Interactive, 0,9 kVA / 480 W, 4 udtag i 181 dage. Laveste pris i perioden er 607 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 819 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 682 kr.

Den nuværende pris på 681 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 60 prisændringer for UPS strømbackup - Eaton 5E Gen2 900 USB, Line-Interactive, 0,9 kVA / 480 W, 4 udtag. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 60 prisændringer for UPS strømbackup - Eaton 5E Gen2 900 USB, Line-Interactive, 0,9 kVA / 480 W, 4 udtag de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026681 kr11 kr (2%)
23. maj 2026670 kr3 kr (0%)
22. maj 2026673 kr1 kr (0%)
17. maj 2026672 kr1 kr (0%)
16. maj 2026673 kr3 kr (0%)
15. maj 2026670 kr2 kr (0%)
14. maj 2026672 kr1 kr (0%)
13. maj 2026673 kr1 kr (0%)
7. maj 2026674 kr5 kr (1%)
3. maj 2026669 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret