Gå til hovedindhold

Eaton Ellipse PRO 650 - UPS - AC 230 V - 400 Watt - 650 VA - 7 At - USB - output-stikforbindelser: 4 - 2U - 19

EatonUPS-nødstrømsforsyningEAN: 0743172437198
Pris fra 1.318 krtil 2.029 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 711 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.308 kr 2. maj

Sammenlign priser på Eaton Ellipse PRO 650 - UPS - AC 230 V - 400 Watt - 650 VA - 7 At - USB - output-stikforbindelser: 4 - 2U - 19 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1318 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Eaton Ellipse PRO 650 UPS 400Watt 650VA
1.318 kr
Til butik
Eaton Ellipse PRO 650 UPS 400Watt 650VA billede

Produktinformation

Eaton Ellipse PRO 650 - UPS - AC 230 V - 400 watt - 650 VA - 7 At - USB - output-stikforbindelser: 4 - 2U - 19"

Produktspecifikationer

Artikel nr.: ELP650FR
EAN: 0743172437198
Varenr.: 990963130
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
UPS strømbackup - Eaton Ellipse PRO 650 FR, 0,65 kVA / 400 W, 4x Schuko
-17%1.499 kr
Før 1.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
UPS strømbackup - Eaton Ellipse PRO 650 FR, 0,65 kVA / 400 W, 4x Schuko billede

Produktinformation

Stabil strøm med Line-Interactive UPSEaton Ellipse PRO 650 FR giver pålidelig beskyttelse af pc’er, netværksudstyr og elektronik under strømsvigt og spændingsudsving. Den Line-Interactive teknologi og indbygget overspændingsbeskyttelse hjælper med at holde udstyret i drift og beskytte mod skader på telefon-, modem- og netværkslinjer. Den klare LCD-skærm viser belastning, batteristatus og drift, så du altid har overblik.Praktisk i kontor og hjemMed en kapacitet på 0,65 kVA / 400 W passer den til arbejdsstationer, små servere og netværksenheder. Fire Type E (Schuko) udtag gør det nemt at tilslutte flere enheder, og USB-porten giver mulighed for styring via computer. Tower-formfaktoren sparer plads på gulv eller hylde.UPS-topologi: Line-InteractiveUdgangseffekt: 400 WUdgangseffektkapacitet: 0,65 kVAUdgangsspænding: 220–240 VIndgangsspænding: 150–285 VIndgangsfrekvens: 50/60 HzUdgangsfrekvens: 50 HzOverspændingsbeskyttelse: Ja (fax, netværk, telefon, modem)Nødstop (EPO): JaSkærm: LCD, LED-indikatorerFormfaktor: Tower, 2UFarve: SortTilslutninger: 4x Type E udtag, 1x RJ-45, 1x RJ-11, 1x USB 2.0, C14 strømindtagBatteri: Forseglet bly-syre (VRLA), automatisk batteritest, koldstartTypisk backup-tid ved halv belastning: 9 minMål (H × B × D): 26 × 8,2 × 28,5 cmVægt: 6,6 kgNominal indspænding: 230 V...

Produktspecifikationer

Mærke: Eaton
Kategori: UPS
Vægt: 7.5g
EAN: 0743172437198
Varenr.: 1992039
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Eaton ELP650FR Ellipse PRO UPS FR 650VA / 400W Input: C14 Outputs: (3) French (1) French surge only Tower
1.505 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
UPS strømbackup - Eaton Ellipse PRO 650 FR, 0,65 kVA / 400 W, 4x Schuko
-16%1.519 kr
Før 1.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Eaton Ellipse PRO 650 - UPS - AC 230 V - 400 Watt - 650 VA - 7 At - USB - output-stikforbindelser: 4 - 2U - 19
1.532 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Eaton Ellipse PRO 650 FR
2.029 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eaton Ellipse PRO 650 - UPS - AC 230 V - 400 Watt - 650 VA - 7 At - USB - output-stikforbindelser: 4 - 2U - 19 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eaton Ellipse PRO 650 - UPS - AC 230 V - 400 Watt - 650 VA - 7 At - USB - output-stikforbindelser: 4 - 2U - 19 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.318 kr1.318 krKøb
2Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
3Proshop DK1.505 kr1.505 krKøb
4Vivas DK1.519 kr1.598 krKøb
5CS MEGASTORE DK1.532 kr1.532 krKøb
6Ultrashop2.029 kr2.029 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Eaton Ellipse PRO 650 - UPS - AC 230 V - 400 Watt - 650 VA - 7 At - USB - output-stikforbindelser: 4 - 2U - 19

PriceData har fulgt prisen på Eaton Ellipse PRO 650 - UPS - AC 230 V - 400 Watt - 650 VA - 7 At - USB - output-stikforbindelser: 4 - 2U - 19 i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.226,43 kr (registreret d. 24. december 2025), højeste er 2.029 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.469 kr.

Den nuværende pris på 1.318 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 45 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 87 prisændringer for Eaton Ellipse PRO 650 - UPS - AC 230 V - 400 Watt - 650 VA - 7 At - USB - output-stikforbindelser: 4 - 2U - 19. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 87 prisændringer for Eaton Ellipse PRO 650 - UPS - AC 230 V - 400 Watt - 650 VA - 7 At - USB - output-stikforbindelser: 4 - 2U - 19 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.318 kr1 kr (0%)
30. maj 20261.317 kr3 kr (0%)
29. maj 20261.314 kr3 kr (0%)
28. maj 20261.317 kr2 kr (0%)
25. maj 20261.315 kr2 kr (0%)
24. maj 20261.313 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.312 kr3 kr (0%)
22. maj 20261.309 kr5 kr (0%)
18. maj 20261.314 kr1 kr (0%)
15. maj 20261.313 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret