Gå til hovedindhold

Universal isolering til alle Roth fordelerrør - sæt af 2 stk. - passer til 2 x 8 afgreninger

RothEludstyrEAN: 5702000111872
Pris fra 130,18 krtil 309 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 178,82 kr (58% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 124 kr 9. maj

Sammenlign priser på Universal isolering til alle Roth fordelerrør - sæt af 2 stk. - passer til 2 x 8 afgreninger og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 130.18 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
ROTH ISOL. T FORD.RØR, 2 X 8 AFGRENINGER
130,18 kr
Til butik
ROTH ISOL. T FORD.RØR, 2 X 8 AFGRENINGER billede

Produktinformation

Isoleringskappen passer til alle Roth fordelerrør, både til brugsvand og gulvvarme. Det betyder, at du altid anvender den rigtige isoleringskappe, og ikke skal tage stilling til forskellige størrelser og varianter. Isoleringskappen har skærelinjer, der gø...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ROTH
EAN: 5702000111872
Varenr.: 15842863710543
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Roth Isolering til fordelerrør, 2x8 afgr
132 kr
Til butik
Roth Isolering til fordelerrør, 2x8 afgr billede

Produktinformation

Isoleringen er universal og anvendes til både Roth gulvvarme-fordelerrør og til Roth brugvands-fordelerrør type Euro og Indstik. Isoleringen passer til 2 x 8 afgreninger, men kan nemt tilpasses i længden.

Produktspecifikationer

Mærke: Roth
Kategori: Gulvvarme
Artikel nr.: 17401973.890
EAN: 5702000111872
Varenr.: 2898760
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Universal isolering til alle Roth fordelerrør - sæt af 2 stk. - passer til 2 x 8 afgreninger
137 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Roth isolering til fordelerrør
143,75 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Isoleringskappe t/ford. 2x8afgreninger
148 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Roth isolering til fordelerrør, 8 kredse, sæt af 2 stk
239 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Roth isolering til fordelerrør, 8 kredse, sæt af 2 stk
259 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Roth isolering til fordelerrør, 8 kredse, sæt af 2 stk
309 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Universal isolering til alle Roth fordelerrør - sæt af 2 stk. - passer til 2 x 8 afgreninger koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Universal isolering til alle Roth fordelerrør - sæt af 2 stk. - passer til 2 x 8 afgreninger koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN130,18 kr130,18 krKøb
2Proshop DK132 kr171 krKøb
3CS MEGASTORE DK137 kr176 krKøb
4MaintainIt143,75 kr143,75 krKøb
5Elvvs.dk148 kr148 krKøb
6LavprisVVS239 kr239 krKøb
7BilligVVS DK259 kr259 krKøb
8CompletVVS309 kr309 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Universal isolering til alle Roth fordelerrør - sæt af 2 stk. - passer til 2 x 8 afgreninger

PriceData har fulgt prisen på Universal isolering til alle Roth fordelerrør - sæt af 2 stk. - passer til 2 x 8 afgreninger i 154 dage. Laveste pris i perioden er 124 kr (registreret d. 9. maj 2026), højeste er 218 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 164 kr.

Den nuværende pris på 130,18 kr er 21% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for Universal isolering til alle Roth fordelerrør - sæt af 2 stk. - passer til 2 x 8 afgreninger. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for Universal isolering til alle Roth fordelerrør - sæt af 2 stk. - passer til 2 x 8 afgreninger de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
11. maj 2026130,18 kr6,18 kr (5%)
9. maj 2026124 kr7,9 kr (6%)
26. apr. 2026131,9 kr1,57 kr (1%)
15. apr. 2026130,33 kr4,67 kr (3%)
11. apr. 2026135 kr9 kr (6%)
10. apr. 2026144 kr1 kr (1%)
9. apr. 2026145 kr73 kr (33%)
7. jan. 2026218 kr3 kr (1%)
2. jan. 2026215 kr2 kr (1%)
1. jan. 2026213 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret