Gå til hovedindhold

Unidrain Udløbshus m/vandret udløb Ø75 mm inkl. vandlås, hjørneafløb

UnidrainSanitetEAN: 5707692006611
Pris fra 438 krtil 561,25 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 123,25 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 358,4 kr 16. mar.

Sammenlign priser på Unidrain Udløbshus m/vandret udløb Ø75 mm inkl. vandlås, hjørneafløb og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 438 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain Udløbshus m/vandret udløb Ø75 mm inkl. vandlås, hjørneafløb
438 kr
Til butik
Unidrain Udløbshus m/vandret udløb Ø75 mm inkl. vandlås, hjørneafløb billede

Produktinformation

Vandret udløb i Ø 75 mm. Inkl. optagelig vandlås, der kan skilles ad og rengøres. Kan drejes i alle retninger, hvilket letter rørføringen. Glidemiddel til gummipakninger medfølger.

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 2411.0075
EAN: 5707692006611
Varenr.: 2901025
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain 2411 hjørne udløbshus, Ø75 mm
438 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Unidrain Udløbshus Hjørne Vandret Inkl. Vandlås Ø75mm
449 kr
Til butik
Unidrain Udløbshus Hjørne Vandret Inkl. Vandlås Ø75mm billede

Produktinformation

Unidrain Udløbshus Hjørne Vandret Inkl. Vandlås Ø75mmUnidrain udløbshus hjørne. Vandret inkl. vandlås.Til hjørnemodel. Vandret udløb.Inklusiv vandlås der kan skilles ad og rengøres.Kan drejes 360°, hvilket kan lette rørføringen. Teknisk data Tilslutning: Rørende Udvendig rørdiameter: 75 mm Udløbsretning: Vandret Med sifon: Ja Højde: 106 mm Dræningskapacitet: 0.9 l/s Materiale: PP Model: Hjørne...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Udløbshus
Vægt: 1g
Artikel nr.: 155032213
EAN: 5707692006611
Varenr.: 1695577
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain 75 mm hjørneudløb med vandlås, uden studs, vandret
456 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Unidrain udløbshus Ø75 2411 vandret med vandlås
456 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Unidrain udlbshus 75 mm
507 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain 2411 hjørne udløbshus, Ø75 mm
509 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain Udløbshus Ø75 mm vandret med vandlås. Til hjørne
561,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain Udløbshus m/vandret udløb Ø75 mm inkl. vandlås, hjørneafløb koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain Udløbshus m/vandret udløb Ø75 mm inkl. vandlås, hjørneafløb koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK438 kr477 krKøb
2LavprisVVS438 kr438 krKøb
3Homeshop DK449 kr449 krKøb
4CS MEGASTORE DK456 kr495 krKøb
5Elvvs.dk456 kr456 krKøb
6WATTOO.DK507 kr507 krKøb
7BilligVVS DK509 kr509 krKøb
8vvsfittings.dk561,25 kr561,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain Udløbshus m/vandret udløb Ø75 mm inkl. vandlås, hjørneafløb

PriceData har fulgt prisen på Unidrain Udløbshus m/vandret udløb Ø75 mm inkl. vandlås, hjørneafløb i 152 dage. Laveste pris i perioden er 358,4 kr (registreret d. 16. marts 2026), højeste er 449 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 417 kr.

Den nuværende pris på 438 kr er 5% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 46 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 50 prisændringer for Unidrain Udløbshus m/vandret udløb Ø75 mm inkl. vandlås, hjørneafløb. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 50 prisændringer for Unidrain Udløbshus m/vandret udløb Ø75 mm inkl. vandlås, hjørneafløb de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026438 kr1 kr (0%)
21. maj 2026439 kr1 kr (0%)
17. maj 2026440 kr1 kr (0%)
16. maj 2026441 kr1 kr (0%)
27. apr. 2026442 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026443 kr1 kr (0%)
15. apr. 2026444 kr1 kr (0%)
6. apr. 2026445 kr1 kr (0%)
4. apr. 2026446 kr2 kr (0%)
2. apr. 2026448 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret