Gå til hovedindhold

Unidrain model 1500 ClassicLine ramme i længde 800 mm og højde 8 mm

UnidrainAfløbEAN: 5707692003306
Pris fra 399 krtil 638 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 239 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 374 kr 3. mar.

Sammenlign priser på Unidrain model 1500 ClassicLine ramme i længde 800 mm og højde 8 mm og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 399 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain 1500 ramme, 800 mm, højde 8 mm
399 kr
Til butik
Unidrain 1500 ramme, 800 mm, højde 8 mm billede

Produktinformation

Længde: 800 mmRamme højde: 8 mmPasser til flisetykkelse: 6 - 8 mmMateriale: Rustfrstål (aisi 304)Behandling: slebet

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: stainless steel
Størrelse: 800x8 mm
EAN: 5707692003306
Varenr.: 155010408
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain 1500 ramme, 800 mm, højde 8 mm
425 kr
Til butik
Unidrain 1500 ramme, 800 mm, højde 8 mm billede

Produktinformation

Unidrain rammen der sikrer en smidig overgang til dit flisegulv Rammen spiller en uundværlig rolle i et Unidrain afløbssystem og har to væsentlige funktioner: Den giver solid støtte til risten, hvilket sikrer stabilitet, samtidig med at den skaber en eleg...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: stainless steel
Størrelse: 800x8 mm
EAN: 5707692003306
Varenr.: 155010408
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
1500 RAMME 800/8 MM
438,68 kr
Til butik
1500 RAMME 800/8 MM billede

Produktinformation

Gummiindlægget sikrer en præcis placering i armaturet, og et forsænket leje sikrer, at risten ligger præcist i rammen. Rammen er obligatorisk og har to funktioner: at bære risten og give en flot overgang. SPECIFIKATIONER ANVENDELSE: LINJEAFLØB LÆNGDEMODEL...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UNIDRAIN
Kategori: Lamper & Armaturer
EAN: 5707692003306
Varenr.: 15844008395087
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain model 1500 ClassicLine ramme i længde 800 mm og højde 8 mm
464 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
1500 Ramme 800/8 Mm
465,12 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Unidrain Classicline Ramme Linje Væg 800 Mm H 8 Mm Børstet stål
479 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
1500 ramme 800/8 mm
480 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain Classicline ramme 800 mm, H 8 mm. Rustfrit stål/Børstet
487,5 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain 1500 ramme, 800 mm, højde 8 mm
489 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Unidrain Classicline ramme 800 mm, H 8 mm. Rustfrit stål/Børstet
638 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain model 1500 ClassicLine ramme i længde 800 mm og højde 8 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain model 1500 ClassicLine ramme i længde 800 mm og højde 8 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS399 kr399 krKøb
2BilligVVS DK425 kr425 krKøb
3EL-GROSSISTEN438,68 kr438,68 krKøb
4CS MEGASTORE DK464 kr503 krKøb
5Billigelogvvs.dk465,12 kr465,12 krKøb
6Homeshop DK479 kr479 krKøb
7MaintainIt480 kr480 krKøb
8vvsfittings.dk487,5 kr487,5 krKøb
9CompletVVS489 kr489 krKøb
10Elvvs.dk638 kr638 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain model 1500 ClassicLine ramme i længde 800 mm og højde 8 mm

PriceData har fulgt prisen på Unidrain model 1500 ClassicLine ramme i længde 800 mm og højde 8 mm i 92 dage. Laveste pris i perioden er 374 kr (registreret d. 3. marts 2026), højeste er 438,68 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 395 kr.

Den nuværende pris på 399 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for Unidrain model 1500 ClassicLine ramme i længde 800 mm og højde 8 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for Unidrain model 1500 ClassicLine ramme i længde 800 mm og højde 8 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026399 kr3 kr (1%)
27. maj 2026396 kr3 kr (1%)
26. maj 2026399 kr26 kr (6%)
24. maj 2026425 kr26 kr (7%)
17. maj 2026399 kr39,68 kr (9%)
16. maj 2026438,68 kr42,68 kr (11%)
15. maj 2026396 kr3 kr (1%)
14. maj 2026399 kr1 kr (0%)
13. maj 2026398 kr1 kr (0%)
12. maj 2026399 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret