Gå til hovedindhold

Unidrain model 1002 Afløbsarmatur med venstre vægflange - 700 mm

UnidrainAfløbEAN: 5707692003085
Pris fra 1.593 krtil 2.605 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.012 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.555 kr 2. apr.

Sammenlign priser på Unidrain model 1002 Afløbsarmatur med venstre vægflange - 700 mm og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1593 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain model 1002 Afløbsarmatur med venstre vægflange - 700 mm
1.593 kr
Til butik
Unidrain model 1002 Afløbsarmatur med venstre vægflange - 700 mm billede

Produktspecifikationer

Mærke: UNIDRAIN
Kategori: Gulvafløb
Farve: 1
Artikel nr.: 1002.0700
EAN: 5707692003085
Varenr.: 1429862
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Unidrain 1002 aflbsarmatur til vg p venstre side - 700 mm
1.661 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
1002 AFLØBSARMATUR 700 MM
1.796,02 kr
Til butik
1002 AFLØBSARMATUR 700 MM billede

Produktinformation

SPECIFIKATIONER ANVENDELSE: LINJEAFLØB LÆNGDEMODEL: 700 MM HØJDE (H): 17 MM CENTER (C): 351 MM INDBYGNINGSLÆNGDE (L): 757 MM VÆGT EXCL EMBA: 2,04 KG VÆGT INKL EMBA: 2,34 KG MATERIALE: 1,5 MM RUSTFRI STÅL (AISI 304) OVERFLADE: BEJDSET MEMBRAN: SMØREMEMBRAN...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UNIDRAIN
Kategori: Lamper & Armaturer
EAN: 5707692003085
Varenr.: 15844020322639
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain 1002 afløbsarmatur, 700 mm, mod venstre væg
1.799 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain 1002 afløbsarmatur, 700 mm, mod venstre væg
1.859 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain 1002 afløbsarmatur, 700 mm, mod venstre væg
1.899 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain 1002 Afløbsarmatur 700 mm med bagvæg/venstre vægflange
1.960 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Unidrain 1002 Afløbsarmatur 700 mm med bagvæg/venstre vægflange
2.605 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain model 1002 Afløbsarmatur med venstre vægflange - 700 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain model 1002 Afløbsarmatur med venstre vægflange - 700 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.593 kr1.593 krKøb
2WATTOO.DK1.661 kr1.661 krKøb
3EL-GROSSISTEN1.796,02 kr1.796,02 krKøb
4LavprisVVS1.799 kr1.799 krKøb
5BilligVVS DK1.859 kr1.859 krKøb
6CompletVVS1.899 kr1.899 krKøb
7vvsfittings.dk1.960 kr1.960 krKøb
8Elvvs.dk2.605 kr2.605 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain model 1002 Afløbsarmatur med venstre vægflange - 700 mm

PriceData har fulgt prisen på Unidrain model 1002 Afløbsarmatur med venstre vægflange - 700 mm i 184 dage. Laveste pris i perioden er 1.552 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 1.661 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.609 kr.

Den nuværende pris på 1.593 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 6 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Unidrain model 1002 Afløbsarmatur med venstre vægflange - 700 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Unidrain model 1002 Afløbsarmatur med venstre vægflange - 700 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. apr. 20261.593 kr7 kr (0%)
24. apr. 20261.586 kr23 kr (1%)
22. apr. 20261.563 kr8 kr (1%)
2. apr. 20261.555 kr106 kr (6%)
29. mar. 20261.661 kr106 kr (7%)
27. mar. 20261.555 kr80 kr (5%)
22. feb. 20261.635 kr26 kr (2%)
20. feb. 20261.661 kr26 kr (2%)
30. jan. 20261.635 kr26 kr (2%)
21. jan. 20261.661 kr26 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret