Gå til hovedindhold

Unidrain model 1500 ClassicLine ramme i længde 900 mm og højde 8 mm

UnidrainAfløbEAN: 5707692003337
Pris fra 418 krtil 904 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 486 kr (54% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 395 kr 13. mar.

Sammenlign priser på Unidrain model 1500 ClassicLine ramme i længde 900 mm og højde 8 mm og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 418 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain 1500 ramme, 900 mm, højde 8 mm
418 kr
Til butik
Unidrain 1500 ramme, 900 mm, højde 8 mm billede

Produktinformation

Længde: 900 mmRamme højde: 8 mmPasser til flisetykkelse: 6 - 8 mmMateriale: Rustfrstål (aisi 304)Behandling: slebet

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: steel
Størrelse: 900x8 mm
EAN: 5707692003337
Varenr.: 155010508
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Unidrain Classicline ramme 900 mm, H 8 mm. Rustfrit stål/Børstet
418 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain 1500 ramme, 900 mm, højde 8 mm
445 kr
Til butik
Unidrain 1500 ramme, 900 mm, højde 8 mm billede

Produktinformation

Unidrain rammen der sikrer en smidig overgang til dit flisegulv Rammen spiller en uundværlig rolle i et Unidrain afløbssystem og har to væsentlige funktioner: Den giver solid støtte til risten, hvilket sikrer stabilitet, samtidig med at den skaber en eleg...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: steel
Størrelse: 900x8 mm
EAN: 5707692003337
Varenr.: 155010508
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
1500 RAMME 900/8 MM
462,79 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Unidrain Classicline Ramme Linje Væg 900 Mm H 8 Mm Børstet stål
499 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
1500 ramme 900/8 mm
506,25 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain Classicline ramme 900 mm, H 8 mm. Rustfrit stål/Børstet
513,75 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain 1500 ramme, 900 mm, højde 8 mm
519 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain model 1500 ClassicLine ramme i længde 900 mm og højde 8 mm
904 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain model 1500 ClassicLine ramme i længde 900 mm og højde 8 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain model 1500 ClassicLine ramme i længde 900 mm og højde 8 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS418 kr418 krKøb
2Elvvs.dk418 kr418 krKøb
3BilligVVS DK445 kr445 krKøb
4EL-GROSSISTEN462,79 kr462,79 krKøb
5Homeshop DK499 kr499 krKøb
6MaintainIt506,25 kr506,25 krKøb
7vvsfittings.dk513,75 kr513,75 krKøb
8CompletVVS519 kr519 krKøb
9CS MEGASTORE DK904 kr1.103 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain model 1500 ClassicLine ramme i længde 900 mm og højde 8 mm

PriceData har fulgt prisen på Unidrain model 1500 ClassicLine ramme i længde 900 mm og højde 8 mm i 100 dage. Laveste pris i perioden er 393 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 462,79 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 418 kr.

Den nuværende pris på 418 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Unidrain model 1500 ClassicLine ramme i længde 900 mm og højde 8 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Unidrain model 1500 ClassicLine ramme i længde 900 mm og højde 8 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 2026418 kr27 kr (6%)
24. maj 2026445 kr27 kr (6%)
17. maj 2026418 kr44,79 kr (10%)
16. maj 2026462,79 kr44,79 kr (11%)
14. maj 2026418 kr1 kr (0%)
13. maj 2026417 kr1 kr (0%)
12. maj 2026418 kr13 kr (3%)
11. maj 2026431 kr13 kr (3%)
30. apr. 2026418 kr6 kr (1%)
21. apr. 2026412 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret