Gå til hovedindhold

Unidrain model 1500 ClassicLine ramme i længde 800 mm og højde 8 mm

UnidrainAfløbEAN: 5707692003306
Pris fra 396 krtil 489 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 93 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 374 kr 3. mar.

Sammenlign priser på Unidrain model 1500 ClassicLine ramme i længde 800 mm og højde 8 mm og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 396 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Unidrain Classicline ramme 800 mm, H 8 mm. Rustfrit stål/Børstet
396 kr
Til butik
Unidrain Classicline ramme 800 mm, H 8 mm. Rustfrit stål/Børstet billede

Produktinformation

RammeTil serie 1001, 1002, 1003 og 1004 Længde: 800 mm Højde: 8 mm

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Rammer til Baderumsrender
EAN: 5707692003306
Varenr.: 66451
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain 1500 ramme, 800 mm, højde 8 mm
399 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain 1500 ramme, 800 mm, højde 8 mm
425 kr
Til butik
Unidrain 1500 ramme, 800 mm, højde 8 mm billede

Produktinformation

Unidrain rammen der sikrer en smidig overgang til dit flisegulv Rammen spiller en uundværlig rolle i et Unidrain afløbssystem og har to væsentlige funktioner: Den giver solid støtte til risten, hvilket sikrer stabilitet, samtidig med at den skaber en eleg...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: stainless steel
Størrelse: 800x8 mm
EAN: 5707692003306
Varenr.: 155010408
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
1500 RAMME 800/8 MM
438,68 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Unidrain Classicline Ramme Linje Væg 800 Mm H 8 Mm Børstet stål
479 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
1500 ramme 800/8 mm
480 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain model 1500 ClassicLine ramme i længde 800 mm og højde 8 mm
482 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain Classicline ramme 800 mm, H 8 mm. Rustfrit stål/Børstet
487,5 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain 1500 ramme, 800 mm, højde 8 mm
489 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain model 1500 ClassicLine ramme i længde 800 mm og højde 8 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain model 1500 ClassicLine ramme i længde 800 mm og højde 8 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk396 kr396 krKøb
2LavprisVVS399 kr399 krKøb
3BilligVVS DK425 kr425 krKøb
4EL-GROSSISTEN438,68 kr438,68 krKøb
5Homeshop DK479 kr479 krKøb
6MaintainIt480 kr480 krKøb
7CS MEGASTORE DK482 kr521 krKøb
8vvsfittings.dk487,5 kr487,5 krKøb
9CompletVVS489 kr489 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain model 1500 ClassicLine ramme i længde 800 mm og højde 8 mm

PriceData har fulgt prisen på Unidrain model 1500 ClassicLine ramme i længde 800 mm og højde 8 mm i 92 dage. Laveste pris i perioden er 374 kr (registreret d. 3. marts 2026), højeste er 438,68 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 395 kr.

Den nuværende pris på 396 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for Unidrain model 1500 ClassicLine ramme i længde 800 mm og højde 8 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for Unidrain model 1500 ClassicLine ramme i længde 800 mm og højde 8 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026396 kr3 kr (1%)
29. maj 2026399 kr3 kr (1%)
27. maj 2026396 kr3 kr (1%)
26. maj 2026399 kr26 kr (6%)
24. maj 2026425 kr26 kr (7%)
17. maj 2026399 kr39,68 kr (9%)
16. maj 2026438,68 kr42,68 kr (11%)
15. maj 2026396 kr3 kr (1%)
14. maj 2026399 kr1 kr (0%)
13. maj 2026398 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret