Gå til hovedindhold

Unidrain HighLine Custom - Linje komplet rustfrit stål: L1200mm H10mm til afløbsarmatur

UnidrainSanitetEAN: 5707692005379
Pris fra 1.355 krtil 1.677,5 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 322,5 kr (19% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Unidrain HighLine Custom - Linje komplet rustfrit stål: L1200mm H10mm til afløbsarmatur og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1355 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Custom rist, 1200 mm
1.355 kr
Til butik
Unidrain HighLine Custom rist, 1200 mm billede

Produktinformation

HighLine fra Unidrain opfylder drømmen om at kunne gøre baderummet perfekt ned i mindste detalje. Så uanset hvilke drømme du går med, gør HighLine det muligt at skræddersy den ultimative løsning og skabe det helt rigtige individuelle udtryk.Du får nu muli...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: stainless steel
Størrelse: 1200 mm
EAN: 5707692005379
Varenr.: 155043200
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Custom - Linje komplet rustfrit stål: L1200mm H10mm til afløbsarmatur
1.393 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Custom panel 1200 mm
1.396 kr
Til butik
Unidrain HighLine Custom panel 1200 mm billede

Produktinformation

The set consists of the Custom base, rail, heightener set and screws. The set must be assembled before installation. Glue your own floor tile to the base, to complete the solution. The Custom solution is placed directly inside the drain unit. The rail is specially designed to provide a snug fit. Special glue for adhesion of your own tile and 10 x 6-mm spacers to use for installation are also included.

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 1950.1200
EAN: 5707692005379
Varenr.: 2900996
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Custom rist, 1200 mm
1.399 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Unidrain 1200 mm HighLine Custom uden ramme t/rendeafløbsarmatur
1.536,14 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Custom rist, 1200 mm
1.569 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain HighLine Custom, komplet 1200 mm. Rustfrit stål
1.677,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain HighLine Custom - Linje komplet rustfrit stål: L1200mm H10mm til afløbsarmatur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain HighLine Custom - Linje komplet rustfrit stål: L1200mm H10mm til afløbsarmatur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS1.355 kr1.355 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.393 kr1.393 krKøb
3Proshop DK1.396 kr1.396 krKøb
4CompletVVS1.399 kr1.399 krKøb
5EL-GROSSISTEN1.536,14 kr1.536,14 krKøb
6BilligVVS DK1.569 kr1.569 krKøb
7vvsfittings.dk1.677,5 kr1.677,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain HighLine Custom - Linje komplet rustfrit stål: L1200mm H10mm til afløbsarmatur

PriceData har fulgt prisen på Unidrain HighLine Custom - Linje komplet rustfrit stål: L1200mm H10mm til afløbsarmatur i 172 dage. Laveste pris i perioden er 1.338 kr (registreret d. 13. december 2025), højeste er 1.481 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.398 kr.

Den nuværende pris på 1.355 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Unidrain HighLine Custom - Linje komplet rustfrit stål: L1200mm H10mm til afløbsarmatur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Unidrain HighLine Custom - Linje komplet rustfrit stål: L1200mm H10mm til afløbsarmatur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.355 kr39 kr (3%)
1. jun. 20261.394 kr38 kr (3%)
30. maj 20261.356 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.357 kr37 kr (3%)
26. maj 20261.394 kr37 kr (3%)
17. maj 20261.357 kr37 kr (3%)
16. maj 20261.394 kr37 kr (3%)
10. maj 20261.357 kr37 kr (3%)
9. maj 20261.394 kr37 kr (3%)
29. apr. 20261.357 kr39 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret