Gå til hovedindhold

Unidrain Glassline brusevæg 900 mm. 10 mm hærdet glas, sort ramme.

UnidrainBrusebad – tilbehørEAN: 5707692013008
Pris fra 4.023 krtil 5.798 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.775 kr (31% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Unidrain Glassline brusevæg 900 mm. 10 mm hærdet glas, sort ramme. og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4023 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain Glassline brusevæg, 90 cm, klart glas, sort ramme
-9%4.023 kr
Før 4.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Unidrain Glassline brusevæg, 90 cm, klart glas, sort ramme billede

Produktinformation

Unidrain GlassLine brusevæg med sort ramme Kan højre- og venstrevendes Fordele og funktioner: 10 mm hærdet floatglas Nanobehandling på begge sider Lettere rengøring Pulverlakeret rustfri stålramme 2104 mm fast højde Passer til gulvfliser 20 mm og vægfli...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Brus
Farve: black, clear
Størrelse: 90x210.4 cm
EAN: 5707692013008
Varenr.: 675680341
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Glassline brusevg, sort ramme, 900 mm - Unidrain
4.399 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain GlassLine brusevæg, Transparent med sort ramme, 900 mm
4.894 kr
Til butik
Unidrain GlassLine brusevæg, Transparent med sort ramme, 900 mm billede

Produktinformation

10 mm hærdet glas.Overfladen er behandlet med GEWE-clean® nano-behandling, så brusevæggen både kan højre- og venstrestilles.Ingen synlige skruer og beslag i det færdige resultat. Løsningen passer til flisetykkelser op til 15 mm for vægfliser og op til 20 mm for gulvfliser.NB: Topstang kan ikke bruges...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Bruseafskaermninger brusekabiner og tilbehoer
Artikel nr.: 5117.0900
EAN: 5707692013008
Varenr.: 3292719
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain Glassline brusevæg, 90 cm, klart glas, sort ramme
5.099 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain Glassline brusevæg, 90 cm, klart glas, sort ramme
5.499 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
5.798 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain Glassline brusevæg 900 mm. 10 mm hærdet glas, sort ramme. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain Glassline brusevæg 900 mm. 10 mm hærdet glas, sort ramme. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS4.023 kr4.023 krKøb
2WATTOO.DK4.399 kr4.399 krKøb
3Proshop DK4.894 kr4.894 krKøb
4BilligVVS DK5.099 kr5.099 krKøb
5CompletVVS5.499 kr5.499 krKøb
6Elvvs.dk5.798 kr5.798 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain Glassline brusevæg 900 mm. 10 mm hærdet glas, sort ramme.

PriceData har fulgt prisen på Unidrain Glassline brusevæg 900 mm. 10 mm hærdet glas, sort ramme. i 174 dage. Laveste pris i perioden er 4.023 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 4.552 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.391 kr.

Den nuværende pris på 4.023 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Unidrain Glassline brusevæg 900 mm. 10 mm hærdet glas, sort ramme.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Unidrain Glassline brusevæg 900 mm. 10 mm hærdet glas, sort ramme. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20264.023 kr376 kr (9%)
5. feb. 20264.399 kr153 kr (3%)
4. feb. 20264.552 kr153 kr (3%)
22. jan. 20264.399 kr153 kr (3%)
21. jan. 20264.552 kr153 kr (3%)
8. jan. 20264.399 kr79 kr (2%)
22. dec. 20254.320 kr232 kr (5%)
21. dec. 20254.552 kr232 kr (5%)
11. dec. 20254.320 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret