Gå til hovedindhold

Unidrain Glassline brusevæg 1000 mm. 10 mm hærdet glas, sort ramme.

UnidrainBrusebad – tilbehørEAN: 5707692013015
Pris fra 4.549 krtil 6.443 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.894 kr (29% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Unidrain Glassline brusevæg 1000 mm. 10 mm hærdet glas, sort ramme. og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4549 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain Glassline brusevæg, 100 cm, klart glas, sort ramme
-5%4.549 kr
Før 4.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Unidrain Glassline brusevæg, 100 cm, klart glas, sort ramme billede

Produktinformation

Unidrain GlassLine brusevæg med sort ramme Kan højre- og venstrevendes Fordele og funktioner: 10 mm hærdet floatglas Nanobehandling på begge sider Lettere rengøring Pulverlakeret rustfri stålramme 2104 mm fast højde Passer til gulvfliser 20 mm og vægfli...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Brus
Farve: clear, black
Størrelse: 100x210.4 cm
EAN: 5707692013015
Varenr.: 675680361
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Glassline brusevg, sort ramme, 1000 mm - Unidrain
4.622 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain GlassLine brusevæg, Transparent med sort ramme, 1000 mm
5.375 kr
Til butik
Unidrain GlassLine brusevæg, Transparent med sort ramme, 1000 mm billede

Produktinformation

10 mm hærdet glas.Overfladen er behandlet med GEWE-clean® nano-behandling, så brusevæggen både kan højre- og venstrestilles.Ingen synlige skruer og beslag i det færdige resultat. Løsningen passer til flisetykkelser op til 15 mm for vægfliser og op til 20 mm for gulvfliser.NB: Topstang kan ikke bruges...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Bruseafskaermninger brusekabiner og tilbehoer
Artikel nr.: 5117.1000
EAN: 5707692013015
Varenr.: 3292720
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain Glassline brusevæg, 100 cm, klart glas, sort ramme
5.999 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain Glassline brusevæg, 100 cm, klart glas, sort ramme
5.999 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
6.443 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain Glassline brusevæg 1000 mm. 10 mm hærdet glas, sort ramme. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain Glassline brusevæg 1000 mm. 10 mm hærdet glas, sort ramme. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS4.549 kr4.549 krKøb
2WATTOO.DK4.622 kr4.622 krKøb
3Proshop DK5.375 kr5.375 krKøb
4BilligVVS DK5.999 kr5.999 krKøb
5CompletVVS5.999 kr5.999 krKøb
6Elvvs.dk6.443 kr6.443 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain Glassline brusevæg 1000 mm. 10 mm hærdet glas, sort ramme.

PriceData har fulgt prisen på Unidrain Glassline brusevæg 1000 mm. 10 mm hærdet glas, sort ramme. i 165 dage. Laveste pris i perioden er 4.549 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 5.351 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.859 kr.

Den nuværende pris på 4.549 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Unidrain Glassline brusevæg 1000 mm. 10 mm hærdet glas, sort ramme.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Unidrain Glassline brusevæg 1000 mm. 10 mm hærdet glas, sort ramme. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20264.549 kr73 kr (2%)
27. maj 20264.622 kr177 kr (4%)
26. maj 20264.799 kr177 kr (4%)
23. maj 20264.622 kr177 kr (4%)
22. maj 20264.799 kr177 kr (4%)
8. maj 20264.622 kr177 kr (4%)
7. maj 20264.799 kr177 kr (4%)
30. apr. 20264.622 kr177 kr (4%)
29. apr. 20264.799 kr177 kr (4%)
13. apr. 20264.622 kr177 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret