Gå til hovedindhold

Unidrain Classicline ramme 700 mm, H 8 mm. Rustfrit stål/Børstet

UnidrainAfløbEAN: 5707692003276
Pris fra 354 krtil 459 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 105 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 345 kr 17. apr.

Sammenlign priser på Unidrain Classicline ramme 700 mm, H 8 mm. Rustfrit stål/Børstet og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 354 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain 1500 ramme 700-8mm - Unidrain 1500 Ramme 700/8 mm
354 kr
Til butik
Unidrain 1500 ramme 700-8mm - Unidrain 1500 Ramme 700/8 mm billede

Produktspecifikationer

Mærke: UNIDRAIN
Kategori: Gulvafløb
Farve: 1
Artikel nr.: 1500.0708
EAN: 5707692003276
Varenr.: 1367191
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Unidrain Classicline ramme 700 mm, H 8 mm. Rustfrit stål/Børstet
354 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain ClassicLine 1500 ramme, 700 mm, højde 8 mm
379 kr
Til butik
Unidrain ClassicLine 1500 ramme, 700 mm, højde 8 mm billede

Produktinformation

Unidrain rammen der sikrer en smidig overgang til dit flisegulv Rammen spiller en uundværlig rolle i et Unidrain afløbssystem og har to væsentlige funktioner: Den giver solid støtte til risten, hvilket sikrer stabilitet, samtidig med at den skaber en eleg...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: stainless steel
Størrelse: 700x8 mm
EAN: 5707692003276
Varenr.: 155010308
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Unidrain 700 x 8 mm ramme til Unidrain rendeafløbsarmatur
392,78 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain ClassicLine 1500 ramme, 700 mm, højde 8 mm
459 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain Classicline ramme 700 mm, H 8 mm. Rustfrit stål/Børstet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain Classicline ramme 700 mm, H 8 mm. Rustfrit stål/Børstet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK354 kr393 krKøb
2Elvvs.dk354 kr354 krKøb
3BilligVVS DK379 kr379 krKøb
4EL-GROSSISTEN392,78 kr392,78 krKøb
5CompletVVS459 kr459 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain Classicline ramme 700 mm, H 8 mm. Rustfrit stål/Børstet

PriceData har fulgt prisen på Unidrain Classicline ramme 700 mm, H 8 mm. Rustfrit stål/Børstet i 165 dage. Laveste pris i perioden er 343 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 389 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 356 kr.

Den nuværende pris på 354 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for Unidrain Classicline ramme 700 mm, H 8 mm. Rustfrit stål/Børstet. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for Unidrain Classicline ramme 700 mm, H 8 mm. Rustfrit stål/Børstet de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026354 kr1 kr (0%)
26. maj 2026353 kr1 kr (0%)
25. maj 2026354 kr1 kr (0%)
23. maj 2026353 kr1 kr (0%)
17. maj 2026354 kr6 kr (2%)
16. maj 2026360 kr6 kr (2%)
14. maj 2026354 kr1 kr (0%)
13. maj 2026353 kr1 kr (0%)
12. maj 2026354 kr10 kr (3%)
11. maj 2026364 kr10 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret