Gå til hovedindhold

Unidrain Classicline ramme 800 mm, H 12 mm. Rustfrit stål/Børstet

UnidrainAfløbEAN: 5707692003320
Pris fra 395 krtil 489 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 94 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 382 kr 19. apr.

Sammenlign priser på Unidrain Classicline ramme 800 mm, H 12 mm. Rustfrit stål/Børstet og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 395 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain 1500 ramme, 800 mm, højde 12 mm
395 kr
Til butik
Unidrain 1500 ramme, 800 mm, højde 12 mm billede

Produktinformation

Længde: 800 mmRamme højde: 12 mmPasser til flisetykkelse: 10 - 12 mmMateriale: Rustfrstål (aisi 304)Behandling: slebet

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: steel
Størrelse: 800x12 mm
EAN: 5707692003320
Varenr.: 155010412
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Unidrain Classicline ramme 800 mm, H 12 mm. Rustfrit stål/Børstet
396 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Unidrain 800 x 12 mm ramme til Unidrain rendeafløbsarmatur
438,68 kr
Til butik
Unidrain 800 x 12 mm ramme til Unidrain rendeafløbsarmatur billede

Produktinformation

Gummiindlægget sikrer en præcis placering i armaturet, og et forsænket leje sikrer, at risten ligger præcist i rammen. Rammen er obligatorisk og har to funktioner: at bære risten og give en flot overgang. SPECIFIKATIONER ANVENDELSE: LINJEAFLØB LÆNGDEMODEL...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UNIDRAIN
Kategori: Lamper & Armaturer
EAN: 5707692003320
Varenr.: 15844008919375
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain 1500 ramme 800-12mm - Unidrain 1500 Ramme 800/12 mm
447 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain 1500 ramme, 800 mm, højde 12 mm
469 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Unidrain Classicline Ramme Linje Væg 800 Mm H 12 Mm Børstet stål
479 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
1500 ramme 800/12 mm
480 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain Classicline ramme 800 mm, H 12 mm. Rustfrit stål/Børstet
487,5 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain 1500 ramme, 800 mm, højde 12 mm
489 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain Classicline ramme 800 mm, H 12 mm. Rustfrit stål/Børstet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain Classicline ramme 800 mm, H 12 mm. Rustfrit stål/Børstet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS395 kr395 krKøb
2Elvvs.dk396 kr396 krKøb
3EL-GROSSISTEN438,68 kr438,68 krKøb
4CS MEGASTORE DK447 kr486 krKøb
5CompletVVS469 kr469 krKøb
6Homeshop DK479 kr479 krKøb
7MaintainIt480 kr480 krKøb
8vvsfittings.dk487,5 kr487,5 krKøb
9BilligVVS DK489 kr489 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain Classicline ramme 800 mm, H 12 mm. Rustfrit stål/Børstet

PriceData har fulgt prisen på Unidrain Classicline ramme 800 mm, H 12 mm. Rustfrit stål/Børstet i 166 dage. Laveste pris i perioden er 379 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 428 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 393 kr.

Den nuværende pris på 395 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 49 prisændringer for Unidrain Classicline ramme 800 mm, H 12 mm. Rustfrit stål/Børstet. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 49 prisændringer for Unidrain Classicline ramme 800 mm, H 12 mm. Rustfrit stål/Børstet de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026395 kr1 kr (0%)
1. jun. 2026396 kr1 kr (0%)
26. maj 2026395 kr33 kr (8%)
24. maj 2026428 kr33 kr (8%)
17. maj 2026395 kr33 kr (8%)
16. maj 2026428 kr33 kr (8%)
14. maj 2026395 kr1 kr (0%)
13. maj 2026394 kr1 kr (0%)
12. maj 2026395 kr12 kr (3%)
11. maj 2026407 kr12 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret