Gå til hovedindhold

Unidrain model 1002 Afløbsarmatur med venstre vægflange - 900 mm

UnidrainAfløbEAN: 5707692003108
Pris fra 1.716 krtil 2.477 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 761 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.354,4 kr 16. mar.

Sammenlign priser på Unidrain model 1002 Afløbsarmatur med venstre vægflange - 900 mm og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1716 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain 1002 afløbsarmatur, 900 mm, mod venstre væg
1.716 kr
Til butik
Unidrain 1002 afløbsarmatur, 900 mm, mod venstre væg billede

Produktinformation

Du sammensætter selv dit Unidrain gulvafløb så det passer til dine behov. Under relaterede varer i bunden finder du rist, ramme eller udløbshus du ønsker. For at få en komplet løsning skal bruge nedstående: Valg af ristRisten findes i flere forskellige de...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: stainless steel
Størrelse: 900mm
EAN: 5707692003108
Varenr.: 155000209
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Unidrain 1002 Afløbsarmatur 900 mm med bagvæg/venstre vægflange
1.830 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain 1002 afløbsarmatur, 900 mm, mod venstre væg
1.935 kr
Til butik
Unidrain 1002 afløbsarmatur, 900 mm, mod venstre væg billede

Produktinformation

Unidrain 1002 - Skræddersyet til åbne badeværelsesløsninger Et afløbsarmatur er en vigtig del af det velkendte og enormt populære afløbssystem fra Unidrain, som er kendt for dets kvalitet og flotte design. Forestil dig dit afløb i badeværelset, hvor både...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: stainless steel
Størrelse: 900mm
EAN: 5707692003108
Varenr.: 155000209
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain model 1002 Afløbsarmatur med venstre vægflange - 900 mm
2.066 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
1002 afløbsarmatur 900 mm
2.187,5 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain 1002 Afløbsarmatur 900 mm med bagvæg/venstre vægflange
2.216,25 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Unidrain 1002 aflbsarmatur til vg p venstre side - 900 mm
2.477 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain model 1002 Afløbsarmatur med venstre vægflange - 900 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain model 1002 Afløbsarmatur med venstre vægflange - 900 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS1.716 kr1.716 krKøb
2Elvvs.dk1.830 kr1.830 krKøb
3BilligVVS DK1.935 kr1.935 krKøb
4CS MEGASTORE DK2.066 kr2.265 krKøb
5MaintainIt2.187,5 kr2.187,5 krKøb
6vvsfittings.dk2.216,25 kr2.216,25 krKøb
7WATTOO.DK2.477 kr2.477 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain model 1002 Afløbsarmatur med venstre vægflange - 900 mm

PriceData har fulgt prisen på Unidrain model 1002 Afløbsarmatur med venstre vægflange - 900 mm i 100 dage. Laveste pris i perioden er 1.354,4 kr (registreret d. 16. marts 2026), højeste er 1.858 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.722 kr.

Den nuværende pris på 1.716 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Unidrain model 1002 Afløbsarmatur med venstre vægflange - 900 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Unidrain model 1002 Afløbsarmatur med venstre vægflange - 900 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.716 kr114 kr (6%)
1. jun. 20261.830 kr114 kr (7%)
26. maj 20261.716 kr133 kr (7%)
24. maj 20261.849 kr133 kr (8%)
17. maj 20261.716 kr142 kr (8%)
16. maj 20261.858 kr142 kr (8%)
12. maj 20261.716 kr39 kr (2%)
11. maj 20261.755 kr39 kr (2%)
6. maj 20261.716 kr1 kr (0%)
29. apr. 20261.715 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret