Gå til hovedindhold

Ubiquiti UniFi Pro HD Switch 24-porte 10 Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet PoE++

UbiquitiHubs og switchesEAN: 0810084696606
Pris fra 8.092 krtil 9.089 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 997 kr (11% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 7.092 kr 7. mar.

Sammenlign priser på Ubiquiti UniFi Pro HD Switch 24-porte 10 Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet PoE++ og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 8092 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Ubiquiti UniFi Pro HD Switch 24-porte 10 Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet PoE++
8.092 kr
Til butik
Ubiquiti UniFi Pro HD Switch 24-porte 10 Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet PoE++ billede

Produktinformation

Ubiquiti UniFi Pro HD - Switch - L3 - 2 x 10GBase-T (PoE++) + 22 x 2.5GBase-T (PoE++) + 4 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ - PoE++ (600 W) - for P/N: UACC-CABLE-PATCH-EL-0.15M-W, UACC-DAC-SFP10-0.5M

Produktspecifikationer

Artikel nr.: USW-PRO-HD-24-POE
EAN: 0810084696606
Varenr.: 1002942803
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ubiquiti UniFi Switch Pro HD 24 PoE (600W)
8.474 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Ubiquiti Unifi Pro Hd 24 Poe 600w Switch
8.749 kr
Til butik
Ubiquiti Unifi Pro Hd 24 Poe 600w Switch billede

Produktinformation

600 W PoE-budget, leverer strøm til 24 PoE-porte og understøtter en bred vifte af enheder 22 x 2,5G, 2 x 10G RJ45 og 4 SFP+ porte forenkler uplinks 230 Gbit/s switchkapacitet sikrer kontinuerlig trafik under belastning Administrerede L2/L3-funktioner omfatter 1000 VLAN'er og 12.000 IPv4-ruter SGCC-stål 1U rackdesign, LCM-display og LED-statusindikatorer gør driften enkel...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Ubiquiti
Kategori: Switche
Artikel nr.: USW-PRO-HD-24-POE
EAN: 0810084696606
Varenr.: 5020036098
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch Ubiquiti UniFi Pro HD 24-porte 10G/2,5G PoE++
8.799 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch Ubiquiti UniFi Pro HD 24-porte 10G/2,5G PoE++
8.819 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Ubiquiti USW-Pro-HD-24-PoE - Switch - GEEKD.dk
8.919 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Ubiquiti Professional-grade, Layer 3
9.089 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ubiquiti UniFi Pro HD Switch 24-porte 10 Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet PoE++ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ubiquiti UniFi Pro HD Switch 24-porte 10 Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet PoE++ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK8.092 kr8.092 krKøb
2Proshop DK8.474 kr8.474 krKøb
3Dustin DK8.749 kr8.835,25 krKøb
4Boligcenter DK8.799 kr8.799 krKøb
5Vivas DK8.819 kr8.888 krKøb
6Geekd8.919 kr8.919 krKøb
7Ultrashop9.089 kr9.089 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Ubiquiti UniFi Pro HD Switch 24-porte 10 Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet PoE++

PriceData har fulgt prisen på Ubiquiti UniFi Pro HD Switch 24-porte 10 Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet PoE++ i 118 dage. Laveste pris i perioden er 7.080 kr (registreret d. 12. februar 2026), højeste er 8.129 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.513 kr.

Den nuværende pris på 8.092 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 56 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Ubiquiti UniFi Pro HD Switch 24-porte 10 Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet PoE++. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Ubiquiti UniFi Pro HD Switch 24-porte 10 Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet PoE++ de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20268.092 kr36 kr (0%)
2. jun. 20268.128 kr1 kr (0%)
31. maj 20268.129 kr1 kr (0%)
30. maj 20268.128 kr101 kr (1%)
29. maj 20268.027 kr69 kr (1%)
22. maj 20268.096 kr5 kr (0%)
20. maj 20268.091 kr36 kr (0%)
19. maj 20268.127 kr13 kr (0%)
18. maj 20268.114 kr36 kr (0%)
17. maj 20268.078 kr249 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret