Gå til hovedindhold

Netværksswitch Ubiquiti UniFi Switch Pro Max 48 - 48 porte L3

UbiquitiHubs og switchesEAN: 0810084692745
Pris fra 5.342 krtil 5.749 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 407 kr (7% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.694 kr 4. mar.

Sammenlign priser på Netværksswitch Ubiquiti UniFi Switch Pro Max 48 - 48 porte L3 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5342 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ubiquiti UniFi Switch Pro Max 48
5.342 kr
Til butik
Ubiquiti UniFi Switch Pro Max 48 billede

Produktinformation

A 48-port, Layer 3 Etherlighting™ switch with 2.5 GbE, (16) 2.5 GbE RJ45 ports, (32) GbE RJ45 ports, (4) 10G SFP+ ports

Produktspecifikationer

Mærke: Ubiquiti
Kategori: Switch
Artikel nr.: USW-Pro-Max-48
EAN: 0810084692745
Varenr.: 3230630
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Ubiquiti UniFi Switch Pro 48 - GEEKD.dk
5.495 kr
Til butik
Ubiquiti UniFi Switch Pro 48 - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Ubiquiti Pro Max 48 L3 2.5G Ethernet (100/1000/2500) 1U Grå Ubiquiti Pro Max 48. Switch lag: L3. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: 2.5G Ethernet (100/1000/2500), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 48. Switch kapacitet: 224 Gbit/sek..

Produktspecifikationer

Mærke: Ubiquiti
Kategori: Switch
EAN: 0810084692745
Varenr.: 52102908445008
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Ubiquiti USW-Pro-Max-48 Pro Max 48
5.699 kr
Til butik
Ubiquiti USW-Pro-Max-48 Pro Max 48 billede

Produktinformation

Ubiquiti USW-Pro-Max-48 Pro Max 48 Ubiquiti USW-Pro-Max-48 er en alsidig og højtydende 48-port switch designet til både professionelle netværk og avancerede hjemmenetværk. Med sin robuste konstruktion og intuitive brugerflade leverer denne switch eneståen...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Netværksswitche
EAN: 0810084692745
Varenr.: 45409
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch Ubiquiti UniFi Switch Pro Max 48 - 48 porte L3
5.699 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch Ubiquiti UniFi Switch Pro Max 48 - 48 porte L3
5.719 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Ubiquiti Unifi Pro Max 48 Swich
5.749 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch Ubiquiti UniFi Switch Pro Max 48 - 48 porte L3 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch Ubiquiti UniFi Switch Pro Max 48 - 48 porte L3 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK5.342 kr5.342 krKøb
2Geekd5.495 kr5.495 krKøb
3Ultrashop5.699 kr5.699 krKøb
4Boligcenter DK5.699 kr5.699 krKøb
5Vivas DK5.719 kr5.788 krKøb
6Dustin DK5.749 kr5.835,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Netværksswitch Ubiquiti UniFi Switch Pro Max 48 - 48 porte L3

PriceData har fulgt prisen på Netværksswitch Ubiquiti UniFi Switch Pro Max 48 - 48 porte L3 i 149 dage. Laveste pris i perioden er 4.636 kr (registreret d. 20. februar 2026), højeste er 5.342 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.802 kr.

Den nuværende pris på 5.342 kr er 11% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 51 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Netværksswitch Ubiquiti UniFi Switch Pro Max 48 - 48 porte L3. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Netværksswitch Ubiquiti UniFi Switch Pro Max 48 - 48 porte L3 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20265.342 kr20 kr (0%)
1. jun. 20265.322 kr1 kr (0%)
31. maj 20265.321 kr19 kr (0%)
30. maj 20265.340 kr18 kr (0%)
29. maj 20265.322 kr349 kr (7%)
28. maj 20264.973 kr168 kr (3%)
27. maj 20265.141 kr30 kr (1%)
26. maj 20265.111 kr47 kr (1%)
24. maj 20265.064 kr91 kr (2%)
23. maj 20264.973 kr42 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret