Gå til hovedindhold

Netværksswitch Ubiquiti UniFi USW-PRO-48 Managed L2/L3 Gigabit, 1U, sølv

UbiquitiHubs og switchesEAN: 0810010070616
Pris fra 4.748 krtil 5.374 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 626 kr (12% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.325 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Netværksswitch Ubiquiti UniFi USW-PRO-48 Managed L2/L3 Gigabit, 1U, sølv og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4748 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Ubiquiti UniFi Switch PRO 48 Switch 48-porte Gigabit
4.748 kr
Til butik
Ubiquiti UniFi Switch PRO 48 Switch 48-porte Gigabit billede

Produktinformation

Ubiquiti UniFi Switch PRO 48 - Switch - L3 - Administreret - 48 x 10/100/1000 + 4 x 10Gb Ethernet SFP+ - monterbar på stativ - AC 120/230 V / DC 11.5 V

Produktspecifikationer

Artikel nr.: USW-PRO-48
EAN: 0810010070616
Varenr.: 996132865
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ubiquiti UniFi Switch Pro 48
4.875 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Ubiquiti Unifi 48 Port L3 SFP+
-25%5.035 kr
Før 6.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Ubiquiti Unifi 48 Port L3 SFP+ billede

Produktinformation

Ubiquiti UniFi Switch PRO 48, silver, Expand and power your network with the UniFi Pro Switch, part of the Ubiquiti UniFi Enterprise System, Fanless, Silent Cooling, The passive cooling design allows the UniFi Pro Switch to be located in any workspace. Fiber Connectivity, SFP+ ports enable high-capacity uplinks of up to 10 Gbps, so you can directly connect to a high-performance storage server or deploy a long-distance uplink to another switch. Layer 3 Features, In addition to Layer 2 switching protocols and features, the UniFi Pro Switch offers Layer 3 capabilities, such as inter-VLAN routing, static routing, and DHCP server functionality. Switching Performance, The UniFi Pro Switch offers the forwarding capacity to simultaneously process traffic on all ports at line rate without any packet loss. Power Supply Redundancy The UniFi Pro Switch supports our PSU failover system, the UniFi SmartPower RPS, model USP-RPS. If the internal power supply unit fails, the proprietary USP RPS interface acts to provide redundant power for backup. (48) Gigabit RJ45 ports, (4) 1/10G SFP+ ports, Nästan tyst kylning, UniFi SmartPower RPS DC-ingång, Layer 2 and Layer 3 functionality, 1U Rackmountable (hardware included), Hanteras med UniFi Network Controller, 1.3" touchscreen displays status information for easy monitoring and quick troubleshooting, Dimensions: (WxDxH) 442.4 x 285.4 x 43.7 mm, Vikt: 4.09 kg.

Produktspecifikationer

Mærke: Ubiquiti
Kategori: HDMI / VGA / DVI switche
EAN: 0810010070616
Varenr.: 38-93640
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch Ubiquiti UniFi Switch Pro 48, 48x Gigabit + 4x SFP+
5.299 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Ubiquiti UniFi Switch PRO 48 Switch 48-porte Gigabit
5.319 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch Ubiquiti UniFi Switch Pro 48, 48x Gigabit + 4x SFP+
5.319 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Ubiquiti Unifi Usw Pro 48
5.374 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch Ubiquiti UniFi USW-PRO-48 Managed L2/L3 Gigabit, 1U, sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch Ubiquiti UniFi USW-PRO-48 Managed L2/L3 Gigabit, 1U, sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.748 kr4.748 krKøb
2Proshop DK4.875 kr4.875 krKøb
3Teknikproffset DK5.035 kr5.104 krKøb
4Boligcenter DK5.299 kr5.299 krKøb
5Ultrashop5.319 kr5.319 krKøb
6Vivas DK5.319 kr5.388 krKøb
7Dustin DK5.374 kr5.460,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Netværksswitch Ubiquiti UniFi USW-PRO-48 Managed L2/L3 Gigabit, 1U, sølv

PriceData har fulgt prisen på Netværksswitch Ubiquiti UniFi USW-PRO-48 Managed L2/L3 Gigabit, 1U, sølv i 129 dage. Laveste pris i perioden er 4.325 kr (registreret d. 9. marts 2026), højeste er 4.929 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.467 kr.

Den nuværende pris på 4.748 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 51 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Netværksswitch Ubiquiti UniFi USW-PRO-48 Managed L2/L3 Gigabit, 1U, sølv. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Netværksswitch Ubiquiti UniFi USW-PRO-48 Managed L2/L3 Gigabit, 1U, sølv de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20264.748 kr181 kr (4%)
30. maj 20264.929 kr36 kr (1%)
29. maj 20264.893 kr152 kr (3%)
28. maj 20264.741 kr24 kr (1%)
26. maj 20264.765 kr176 kr (4%)
25. maj 20264.589 kr224 kr (5%)
24. maj 20264.813 kr48 kr (1%)
22. maj 20264.861 kr71 kr (1%)
20. maj 20264.790 kr78 kr (2%)
16. maj 20264.712 kr72 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret