Gå til hovedindhold

Netværksswitch Ubiquiti UniFi Pro 48-port PoE L2/L3 Gigabit 1U - sølv

UbiquitiHubs og switchesEAN: 0817882027656
Pris fra 8.862 krtil 9.889 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.027 kr (10% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 7.787 kr 7. mar.

Sammenlign priser på Netværksswitch Ubiquiti UniFi Pro 48-port PoE L2/L3 Gigabit 1U - sølv og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 8862 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ubiquiti UniFi Switch USW-Pro-48-POE (600W) Professional 48 PoE
8.862 kr
Til butik
Ubiquiti UniFi Switch USW-Pro-48-POE (600W) Professional 48 PoE billede

Produktinformation

Switch, L3, Administreret, 48 x 10/100/1000 (40 PoE+, 8 PoE++) + 4 x 10 Gigabit SFP+ (uplink), monterbar på stativ, PoE++ (600 W)

Produktspecifikationer

Mærke: Ubiquiti
Kategori: Switch
Artikel nr.: USW-PRO-48-POE
EAN: 0817882027656
Varenr.: 2811679
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Ubiquiti Unifi Usw Pro 48 Poe 600w
-0%9.061 kr
Før 9.061,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Ubiquiti USW-per-48-POE Switch - 600W PoE - GEEKD.dk
9.461 kr
Til butik
Ubiquiti USW-per-48-POE Switch - 600W PoE - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Ubiquiti UniFi Pro 48-Port PoE Administreret L2/L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) 1U Sølv Ubiquiti UniFi Pro 48-Port PoE. Switch-type: Administreret, Switch lag: L2/L3. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Ubiquiti
Kategori: Switch
EAN: 0817882027656
Varenr.: 52102907494736
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Ubiquiti UniFi USW-PRO-48-POE Switch
9.490 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch Ubiquiti UniFi Pro 48-port PoE L2/L3 Gigabit 1U - sølv
-1%9.699 kr
Før 9.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch Ubiquiti UniFi Pro 48-port PoE L2/L3 Gigabit 1U - sølv
-1%9.719 kr
Før 9.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Ubiquiti USW-Pro-48-POE Gen 2
9.889 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch Ubiquiti UniFi Pro 48-port PoE L2/L3 Gigabit 1U - sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch Ubiquiti UniFi Pro 48-port PoE L2/L3 Gigabit 1U - sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK8.862 kr8.862 krKøb
2Dustin DK9.061 kr9.147,25 krKøb
3Geekd9.461 kr9.461 krKøb
4Komplett DK9.490 kr9.490 krKøb
5Boligcenter DK9.699 kr9.699 krKøb
6Vivas DK9.719 kr9.798 krKøb
7Ultrashop9.889 kr9.889 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Netværksswitch Ubiquiti UniFi Pro 48-port PoE L2/L3 Gigabit 1U - sølv

PriceData har fulgt prisen på Netværksswitch Ubiquiti UniFi Pro 48-port PoE L2/L3 Gigabit 1U - sølv i 106 dage. Laveste pris i perioden er 7.718 kr (registreret d. 18. februar 2026), højeste er 8.862 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 8.142 kr.

Den nuværende pris på 8.862 kr er 9% over normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 62 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Netværksswitch Ubiquiti UniFi Pro 48-port PoE L2/L3 Gigabit 1U - sølv. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Netværksswitch Ubiquiti UniFi Pro 48-port PoE L2/L3 Gigabit 1U - sølv de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20268.862 kr211 kr (2%)
30. maj 20268.651 kr117 kr (1%)
29. maj 20268.534 kr37 kr (0%)
28. maj 20268.497 kr38 kr (0%)
27. maj 20268.535 kr37 kr (0%)
26. maj 20268.498 kr44 kr (1%)
25. maj 20268.542 kr118 kr (1%)
24. maj 20268.424 kr36 kr (0%)
23. maj 20268.460 kr37 kr (0%)
22. maj 20268.497 kr37 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret