Gå til hovedindhold

TVS Eldo 9 El Håndklæderadiator med timer 860 x 530 mm. Poleret Rustfri stål

TVSSanitetTimer og termostatBadeværelse opvarmningEAN: 5704263990065

TVS Eldo 9 el-håndklæderadiator med timer og termostat. 100W effekt, IP44-godkendt, poleret stål finish. Perfekt til moderne badeværelser. Læs mere

Pris fra 1.529 krtil 1.997 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 468 kr (23% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på TVS Eldo 9 El Håndklæderadiator med timer 860 x 530 mm. Poleret Rustfri stål og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1529 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
TVS Eldo 9 håndklædetørrer, el, 53x86 cm, poleret rustfri stål
-10%1.529 kr
Før 1.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TVS Eldo 9 håndklædetørrer, el, 53x86 cm, poleret rustfri stål
1.594 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
TVS Eldo 9 håndklædetørrer, el, 53x86 cm, poleret rustfri stål
1.642 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
TVS Eldo 9 El Håndklæderadiator med timer 860 x 530 mm. Poleret Rustfri stål
1.696,25 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
TVS Eldo 9 håndklædetørrer, el, 53x86 cm, poleret rustfri stål
1.699 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
TVS hndklderadiator ELDO 9 POLERET RF m/timer
1.779 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
TVS ELDO 9 POLERET RF med timer
1.887,57 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TVS Eldo 9 El Håndklæderadiator med timer 860 x 530 mm Poleret Rustfri stål
1.917 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TVS Eldo 9 RF m/timer - EL Håndklæderadiator størrelse 860 x 530 m/timer
1.935 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Tvs eldo 9 el håndklæderadiator med timer 860 x 530 mm. rustfri
1.997 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TVS Eldo 9 El Håndklæderadiator med timer 860 x 530 mm. Poleret Rustfri stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TVS Eldo 9 El Håndklæderadiator med timer 860 x 530 mm. Poleret Rustfri stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS1.529 kr1.529 krKøb
2LavprisVVS1.594 kr1.594 krKøb
3BilligVVS DK1.642 kr1.642 krKøb
4vvsfittings.dk1.696,25 kr1.696,25 krKøb
5Greenline1.699 kr1.699 krKøb
6WATTOO.DK1.779 kr1.779 krKøb
7EL-GROSSISTEN1.887,57 kr1.887,57 krKøb
8Proshop DK1.917 kr1.917 krKøb
9CS MEGASTORE DK1.935 kr1.935 krKøb
10Elvvs.dk1.997 kr1.997 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

TVS Eldo 9 El-Håndklæderadiator med Timer

TVS

TVS Eldo 9 el-håndklæderadiator med timer og termostat. 100W effekt, IP44-godkendt, poleret stål finish. Perfekt til moderne badeværelser.

• håndklæderadiator
• håndklædetørrer
• el-radiator
• badeværelse varme
• tvs radiator
• Badeværelse opvarmning
• Timer og termostat

Beskrivelse

TVS Eldo 9 er en komplet el-håndklæderadiator med indbygget timer og termostat. Radiatoren er fremstillet i poleret rustfrit stål og leverer 100W effekt. Den er udstyret med IP44-certificering og SEMKO-godkendelse for sikker brug i badeværelset. Timerfunktionen kan indstilles til 2 eller 4 timer, og den indbyggede termostat holder en konstant temperatur på 45-50°C. LED-indikator viser status for både timer og opvarmning. Ledningen er diskret ført gennem ophænget for en ren vægtilslutning. Idealisk til mindre til mellemstore badeværelser hvor både funktionalitet og æstetik er vigtig.

Specifikationer

dybde:130 mm
timer:2 eller 4 timer
vægt:4 kg
effekt:100 watt
finish:poleret rustfrit stål
ledning:gennem ophæng
montering:væg
termostat:45-50°C
dimensioner:860 x 530 mm
godkendelse:IP44, SEMKO
afstand_rør:120 mm
led_indikator:status visning

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget strøm bruger håndklæderadiatoren?

TVS Eldo 9 har et strømforbrug på 100 watt og er derfor meget energieffektiv.

Kan timeren indstilles til forskellige tider?

Ja, timeren kan indstilles til enten 2 eller 4 timer ved at trykke på knappen.

Er den sikker til brug i badeværelset?

Ja, den er IP44-certificeret og SEMKO-godkendt specielt til brug i våde områder som badeværelser.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TVS Eldo 9 El Håndklæderadiator med timer 860 x 530 mm. Poleret Rustfri stål

PriceData har fulgt prisen på TVS Eldo 9 El Håndklæderadiator med timer 860 x 530 mm. Poleret Rustfri stål i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.359 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.696,25 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.571 kr.

Den nuværende pris på 1.529 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for TVS Eldo 9 El Håndklæderadiator med timer 860 x 530 mm. Poleret Rustfri stål. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for TVS Eldo 9 El Håndklæderadiator med timer 860 x 530 mm. Poleret Rustfri stål de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.529 kr70 kr (4%)
26. maj 20261.599 kr70 kr (5%)
17. maj 20261.529 kr70 kr (4%)
16. maj 20261.599 kr70 kr (5%)
10. maj 20261.529 kr70 kr (4%)
9. maj 20261.599 kr70 kr (5%)
18. apr. 20261.529 kr167,25 kr (10%)
17. apr. 20261.696,25 kr167,25 kr (11%)
3. apr. 20261.529 kr104 kr (6%)
14. mar. 20261.633 kr63,25 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret