Gå til hovedindhold

TP-Link Tapo C720 IP-sikkerhedskamera Udendørs 2560 x 1440 pixel Væg

TP-LinkCentral styring af hjemmetEAN: 4897098688076
Pris fra 849 krtil 1.439 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 590 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 788,25 kr 13. apr.

Sammenlign priser på TP-Link Tapo C720 IP-sikkerhedskamera Udendørs 2560 x 1440 pixel Væg og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 849 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
TP-link Tapo C720 trådløst udendørskamera med projektør
849 kr
Til butik
TP-link Tapo C720 trådløst udendørskamera med projektør billede

Produktinformation

Tp-Link Tapo C720 er et trådløst udendørskamera med projektør, der samler lys og video ét sted. Kameraet er velegnet til overvågning af ejendom og forbindes via wifi, så du kan placere det, hvor det giver mest mening. Kameraet optager i 2K QHD, så detaljer i billedet bliver lettere at se, når du gennemgår optagelser. Det er vejrresistent og beregnet til udendørs installation. To projektører der tænder, når noget sker To kraftfulde projektører oplyser området foran kameraet, når de aktiveres. Det giver bedre synlighed på stedet og mere brugbare optagelser i mørke. Registrerer hvad der bevæger sig Kameraet understøtter detektering af mennesker, dyr og køretøjer og kan dermed skelne mellem forskellige typer bevægelse. Det hjælper dig med at fokusere på de hændelser, der er mest relevante for din overvågning. Aktivering ved bevægelse Kameraet kan aktiveres af bevægelse, så optagelserne fokuserer på de tidspunkter, hvor der faktisk sker noget. Det gør det lettere hurtigt at se, hvad der er sket, uden at skulle igennem unødvendige klip. Lokal eller cloud-lagring – du vælger selv Optagelser kan gemmes lokalt på et hukommelseskort på op til 512 GB, så du har materialet hos dig selv. Alternativt kan du bruge cloud-lagring, hvis du foretrækker adgang til optagelserne uden at håndtere kort. I pakken: Tp-Link Tapo C720 trådløst udendørskamera med projektør (hukommelseskort sælges separat).

Produktspecifikationer

Mærke: Tp-Link
Kategori: Overvågningskamera
Artikel nr.: Tapo C720
EAN: 4897098688076
Varenr.: 66189
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link Tapo C720 2K QHD Smart Floodlight Camera
849 kr
Til butik
TP-Link Tapo C720 2K QHD Smart Floodlight Camera billede

Produktinformation

Ingen Wi-Fi, ingen grænser. Bakket op af TP-Links 4G-netværksekspertise, forbinder Tapo C501GW pålideligt gennem 4G LTE-netværk, ideelt til steder som garager, feriehuse, varehuse og gårde, hvor konstant Wi-Fi ikke er tilgængelig. Tilslut blot et 4G SIM-kort (medfølger ikke) for en nem, problemfri internetopsætning.

Produktspecifikationer

Mærke: TP-Link
Kategori: Smart Home
Artikel nr.: Tapo C720
EAN: 4897098688076
Varenr.: 3348398
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
TP-Link Tapo Smart projektørkamera /Tapo C720
937 kr
Til butik
TP-Link Tapo Smart projektørkamera /Tapo C720 billede

Produktinformation

Smart projektørkamera Tapo C720, 2800lm vinkeljusterbar projekt, ør - Oplys din have, garage eller andre specifikke områder med højintensiv 2800 lumen og vinkeljusterbar belysning. 2K QHD Color Night Vision, - Forbedrer din sikkerhed med krystalklare 2K QHD-farvebilleder og levende detaljer, selv om natten. Smart AI-detektering med bevægelsesmærkning, - Se livebilleder med mærkede bevægelser, når en person, et kæledyr eller et køretøj registreres. 270° bevægelsesaktiveret, projektørlys - Identificerer behændigt objekter i bevægelse og tænder automatisk for projektørlyset inden for en 270° detektionszone. IP65 vejrbestandig, - Giver fremragende vandtæt og støvtæt ydeevne til udendørs scenarier. 2800 lumen ultra-lysstærk projektør, Tapo C720's kraftfulde, fuldt justerbare projektørlys trænger 30 meter ind i mørket, suppleret med farvesyn til detaljeret observation for at give dig ro i sindet hele natten. 2K QHD Live View, Fang alle dine omgivelser med high-definition-opløsning, der overgår 1080p, hvilket garanterer klare videoer og skarpe fotos. 270° bevægelsesaktiveret projektørlys, Kameraets skarpe sensorer scanner et bredt område på 270° og aktiverer hurtigt projektørlyset, når der registreres bevægelse, så skyggerne ikke kan gemme sig nogen steder. Dæmpbar styring af projektørlyset, Tapo-appen giver dig mulighed for at tilpasse indstillinger, planlægge aktiveringstider og yderligere tilpasse lyset til dine nøjagtige behov. Smart AI-detektering med bevægelsesmærkning, Identificerer mennesker, kæledyr og køretøjer og sender dig kun advarsler, når det virkelig er nødvendigt. Tjek live-visningen med fremhævet bevægelse for at se præcis, hvad der udløste alarmen. Tilpasningsbar lydalarm og aktivitetszone, Optag brugerdefineret lyd til brug som alarm, der lyder, når der registreres bevægelse. Definer og indstil personlige zoner, så du får besked i det øjeblik, der registreres aktivitet inden for den tilpassede zone. Generelt, Farve, Hvid, Billedspecifikation, Maks. opløsning (ud), 2560x1440, Billedhastighed, 15 FPS, Digital zoom, 12 x, Synsfelt (vandret), 134 °, Specifikation af lyd, Indbygget mikrofon, Indbygget mikrofon, Indbygget højttaler, Ja, Yderligere oplysninger, Inkluderet tilbehør, Monteringsplade, pladeskruer, monteringsbeslag, beslagskruer, kabelmøtrikker og forlængerledning, monteringsskruer og -ankre, kameraskruer og -hætter, monteringsskabelon, hurtigstartguide, Garanti, 2 år, Info om emballage, Størrelse på emballage, 356 x 256 x 179 mm, Emballagens vægt, 822 g, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: TP-LINK
Kategori: Udendørs kameraer
EAN: 4897098688076
Varenr.: C83914
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Tapo C720 Netværksovervågningskamera 2560 x 1440
989 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
TP-Link Tapo C720 smart projektørkamera 2K QHD - IP65
-5%1.419 kr
Før 1.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
TP-Link Tapo C720 smart projektørkamera 2K QHD - IP65
-5%1.439 kr
Før 1.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Tapo C720 IP-sikkerhedskamera Udendørs 2560 x 1440 pixel Væg koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Tapo C720 IP-sikkerhedskamera Udendørs 2560 x 1440 pixel Væg koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Av-Cables DK849 kr849 krKøb
2Proshop DK849 kr888 krKøb
3Teknikproffset DK937 kr996 krKøb
4Ultrashop989 kr989 krKøb
5Boligcenter DK1.419 kr1.419 krKøb
6Vivas DK1.439 kr1.518 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TP-Link Tapo C720 IP-sikkerhedskamera Udendørs 2560 x 1440 pixel Væg

PriceData har fulgt prisen på TP-Link Tapo C720 IP-sikkerhedskamera Udendørs 2560 x 1440 pixel Væg i 184 dage. Laveste pris i perioden er 788,25 kr (registreret d. 13. april 2026), højeste er 1.110 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.002 kr.

Den nuværende pris på 849 kr er 15% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for TP-Link Tapo C720 IP-sikkerhedskamera Udendørs 2560 x 1440 pixel Væg. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for TP-Link Tapo C720 IP-sikkerhedskamera Udendørs 2560 x 1440 pixel Væg de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026849 kr11 kr (1%)
5. maj 2026838 kr11 kr (1%)
17. apr. 2026849 kr60,75 kr (8%)
13. apr. 2026788,25 kr60,75 kr (7%)
9. apr. 2026849 kr170 kr (17%)
8. apr. 20261.019 kr47 kr (4%)
7. apr. 20261.066 kr47 kr (5%)
3. apr. 20261.019 kr170 kr (20%)
25. feb. 2026849 kr240 kr (22%)
22. feb. 20261.089 kr198,91 kr (22%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret