Gå til hovedindhold

TP-Link Archer MR600 4G+ Cat6 AC1200 Wireless Dual Band Gigabit Router - 4G Wi-Fi 5

TP-LinkBroer og routereEAN: 6935364088088
Pris fra 899 krtil 1.836,25 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 937,25 kr (51% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 764 kr 23. apr.

Sammenlign priser på TP-Link Archer MR600 4G+ Cat6 AC1200 Wireless Dual Band Gigabit Router - 4G Wi-Fi 5 og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 899 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
TP-Link Archer MR600 4G+ router med modem AC1200
899 kr
Til butik
TP-Link Archer MR600 4G+ router med modem AC1200 billede

Produktinformation

LTE Cat. 6 er det centrale i TP-Link Archer MR600 – en 4G+ router med indbygget modem, der giver op til 300 Mb/s over 4G uden behov for ekstra udstyr. Den er velegnet, når du vil dele mobilt bredbånd med flere enheder uden at være afhængig af en fast forbindelse. Wireless AC med op til 1167 Mb/s sørger for, at den trådløse del af netværket kan følge med, når mange enheder er online samtidig. Stabilt wifi til mange enheder Med hastighedsklassen Wireless AC får du moderne wifi, der er egnet til både let og mere krævende brug i hverdagen. Routeren er specificeret til 64 enheder, så telefoner, tablets og computere kan være på samtidig uden at du behøver flere adgangspunkter. 4G+ med indbygget modem Med LTE Cat. 6 kan routeren udnytte 4G+ mobilt bredbånd med højere hastigheder end ældre 4G-standarder. Det er praktisk, når du bruger den som primær forbindelse i sommerhus eller som backup-internet, fordi du kan få mere ud af dit mobilabonnement uden ekstra udstyr. Plads til både kablede og trådløse enheder De 4× Gigabit-porte (1× WAN-konvertibel) gør det muligt at tilslutte stationære enheder som pc, tv eller netværkslager med kabel. Når en af portene kan fungere som WAN, kan du også anvende en ekstern internetkilde, hvis behovet ændrer sig, og kombinere det med det trådløse netværk. Sikkerhed, mesh og nem placering Routeren understøtter WPA og WPA2, så du kan beskytte dit trådløse netværk med kryptering. TP-Link OneMesh gør det muligt at indgå i et mesh-setup og udvide dækningen, hvis det bliver nødvendigt. Med dimensioner på 202×141×33,6 mm er den nem at placere diskret på en hylde eller et skab uden at fylde for meget. I pakken: Strømadapter og netværkskabel.

Produktspecifikationer

Mærke: Tp-Link
Kategori: 4G Router
Artikel nr.: MR600
EAN: 6935364088088
Varenr.: 62056
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link Archer MR600 4G+ Cat6 AC1200 Wireless Dual Band Gigabit Router - 4G Wi-Fi 5
899 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tp-link Archer Mr600 4g+ Cat6 Ac1200 Wireless Dual Band
899 kr
Til butik
Tp-link Archer Mr600 4g+ Cat6 Ac1200 Wireless Dual Band billede

Produktinformation

Dual-band WiFi, 5 GHz op til 867 Mbps og 2,4 GHz 300 Mbps SIM-kortslot og Ethernet WAN giver LTE-backup til kontinuerlig internetforbindelse Fire Gigabit LAN-porte leverer hurtige kablede forbindelser til kontorer Understøttelse af PPTP, IPSec og OpenVPN, firewall og SPI beskytter trafikken Gæste-WiFi, forældrekontrol og URL-filtrering gør adgangsstyring enklere...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: TP-Link
Kategori: Routere
Artikel nr.: Archer MR600
EAN: 6935364088088
Varenr.: 5011138876
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TP-Link Archer MR600 4G Cat6 AC1200 Wireless Dual Band Trådløs router Desktop
913 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
TP-Link Archer MR600 4G-Router
990 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
TP-Link Archer MR600 4G+ Cat6 AC1200 Wireless Dual Band Trådløs router - GEEKD.dk
1.059 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
WiFi router TP-Link Archer MR600 - Gigabit, dual‑band 2,4/5 GHz, 4G, sort
-4%1.119 kr
Før 1.169 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
WiFi router TP-Link Archer MR600 - Gigabit, dual‑band 2,4/5 GHz, 4G, sort
-4%1.139 kr
Før 1.189 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
TP-Link Archer MR600 4G Cat6 AC1200 Wireless Dual Band Trådløs router Desktop
1.169 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
TP-Link Archer MR600
1.210 kr
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
Tp-link Dual Band 4G LTE
1.836,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Archer MR600 4G+ Cat6 AC1200 Wireless Dual Band Gigabit Router - 4G Wi-Fi 5 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Archer MR600 4G+ Cat6 AC1200 Wireless Dual Band Gigabit Router - 4G Wi-Fi 5 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Av-Cables DK899 kr899 krKøb
2Proshop DK899 kr899 krKøb
3Dustin DK899 kr985,25 krKøb
4CompuMail DK913 kr913 krKøb
5Komplett DK990 kr990 krKøb
6Geekd1.059 kr1.059 krKøb
7Boligcenter DK1.119 kr1.119 krKøb
8Vivas DK1.139 kr1.218 krKøb
9Ultrashop1.169 kr1.169 krKøb
10Teknikproffset DK1.210 kr1.269 krKøb
11Hertels Boresko1.836,25 kr1.836,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TP-Link Archer MR600 4G+ Cat6 AC1200 Wireless Dual Band Gigabit Router - 4G Wi-Fi 5

PriceData har fulgt prisen på TP-Link Archer MR600 4G+ Cat6 AC1200 Wireless Dual Band Gigabit Router - 4G Wi-Fi 5 i 159 dage. Laveste pris i perioden er 693 kr (registreret d. 6. januar 2026), højeste er 899 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 852 kr.

Den nuværende pris på 899 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 68 prisændringer for TP-Link Archer MR600 4G+ Cat6 AC1200 Wireless Dual Band Gigabit Router - 4G Wi-Fi 5. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 68 prisændringer for TP-Link Archer MR600 4G+ Cat6 AC1200 Wireless Dual Band Gigabit Router - 4G Wi-Fi 5 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026899 kr14 kr (2%)
30. maj 2026885 kr13 kr (1%)
29. maj 2026898 kr1 kr (0%)
24. maj 2026899 kr45 kr (5%)
23. maj 2026854 kr18 kr (2%)
20. maj 2026872 kr21 kr (2%)
17. maj 2026893 kr39 kr (5%)
15. maj 2026854 kr26 kr (3%)
14. maj 2026880 kr19 kr (2%)
12. maj 2026899 kr66 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret