Gå til hovedindhold

TOSHIBA Canvio Flex 4TB 2,5 tommer varm sølv USB 3.2 Gen 1

ToshibaHarddiskeEAN: 4260557513286
Pris fra 1.199 krtil 1.819 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 620 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.043 kr 22. maj

Sammenlign priser på TOSHIBA Canvio Flex 4TB 2,5 tommer varm sølv USB 3.2 Gen 1 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1199 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Toshiba Canvio Flex Warm Silver - 4 TB
1.199 kr
Til butik
Toshiba Canvio Flex Warm Silver - 4 TB billede

Produktinformation

Toshiba Canvio Flex Warm Silver leverer 4 TB lagerplads i et kompakt design, der er klar til brug på tværs af computer, tablet, iPad Pro og smartphone. Den eksterne harddisk samler dine filer ét sted og gør det enkelt at flytte dem mellem dine enheder. Harddisken har 4 TB kapacitet, så der er plads til dokumenter, billeder, video og backup. Tilslutningen sker via USB 3.2 Gen 1, og strømforsyningen hentes direkte fra USB – du behøver ingen separat strømadapter. Klar til flere styresystemer Harddisken er kompatibel med Windows, MacOS, iOS og Android, så du kan bruge den på tværs af dine enheder. Det er praktisk, hvis du arbejder på både computer og tablet eller vil flytte filer mellem iPad Pro og smartphone. Nemt format fra første dag Med ExFAT-filformatet er disken forformateret og klar til brug med det samme – ingen omformatering nødvendig.

Produktspecifikationer

Mærke: Toshiba
Kategori: Ekstern Harddisk
Artikel nr.: HDTX240ESCCA
EAN: 4260557513286
Varenr.: 78002
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TOSHIBA Canvio Flex 4TB 2,5 tommer varm sølv USB 3.2 Gen 1
1.237 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Toshiba Canvio Flex - 4TB - Ekstern Harddisk - Sølv
1.293 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Toshiba Canvio Flex Harddisk 4TB 2.5 USB 3.2 Gen 1
1.299 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Toshiba Canvio Flex 4 TB - ekstern harddisk, sølv
1.799 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Toshiba Canvio Flex 4 TB - ekstern harddisk, sølv
1.819 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TOSHIBA Canvio Flex 4TB 2,5 tommer varm sølv USB 3.2 Gen 1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TOSHIBA Canvio Flex 4TB 2,5 tommer varm sølv USB 3.2 Gen 1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Av-Cables DK1.199 kr1.199 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.237 kr1.237 krKøb
3Proshop DK1.293 kr1.293 krKøb
4Ultrashop1.299 kr1.299 krKøb
5Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
6Vivas DK1.819 kr1.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TOSHIBA Canvio Flex 4TB 2,5 tommer varm sølv USB 3.2 Gen 1

PriceData har fulgt prisen på TOSHIBA Canvio Flex 4TB 2,5 tommer varm sølv USB 3.2 Gen 1 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 949 kr (registreret d. 25. februar 2026), højeste er 1.289 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.083 kr.

Den nuværende pris på 1.199 kr er 11% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for TOSHIBA Canvio Flex 4TB 2,5 tommer varm sølv USB 3.2 Gen 1. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for TOSHIBA Canvio Flex 4TB 2,5 tommer varm sølv USB 3.2 Gen 1 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.199 kr141 kr (13%)
24. maj 20261.058 kr15 kr (1%)
22. maj 20261.043 kr2 kr (0%)
13. maj 20261.045 kr144 kr (12%)
9. maj 20261.189 kr10 kr (1%)
29. apr. 20261.199 kr12 kr (1%)
25. apr. 20261.187 kr38 kr (3%)
18. apr. 20261.149 kr200 kr (21%)
25. feb. 2026949 kr340 kr (26%)
21. feb. 20261.289 kr195 kr (18%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret