Gå til hovedindhold

Toshiba Canvio Advance - 1TB - Ekstern Harddisk - Sort

ToshibaHarddiskeEAN: 4260557511206
Pris fra 658 krtil 1.249 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 591 kr (47% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 539 kr 7. mar.

Sammenlign priser på Toshiba Canvio Advance - 1TB - Ekstern Harddisk - Sort og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 658 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Toshiba Canvio Advance Harddisk 1TB 2.5" USB 3.2 Gen 1
658 kr
Til butik
Toshiba Canvio Advance Harddisk 1TB 2.5" USB 3.2 Gen 1 billede

Produktinformation

Toshiba Canvio Advance - Harddisk - 1 TB - ekstern (bærbar) - 2.5" - USB 3.2 Gen 1 - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Toshiba
Artikel nr.: HDTCA10EK3AA
EAN: 4260557511206
Varenr.: 996607957
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Toshiba Canvio Advance - 1TB - Ekstern Harddisk - Sort
710 kr
Til butik
Toshiba Canvio Advance - 1TB - Ekstern Harddisk - Sort billede

Produktinformation

Ekstern harddisk med 1 TB kapacitet, USB 3.2 Gen 1 (5,0 Gbps) overførsel, 2,5" bærbar formfaktor og USB-busstrøm i en højglans sort finish. Toshiba Canvio Advance er et kompakt bærbart drev, der gemmer tusindvis af fotos, videoer og store filer, samtidig med at det tilbyder automatisk backup og adgangskodevalidering for sikker adgang. 1 TB kapacitet til store filbiblioteker USB 3.2 Gen 1-grænseflade (5,0 Gbps) for hurtige overførsler NTFS-formateret og understøtter Toshiba Backup og Storage Security-software (gratis download) USB-busstrøm, inkluderer USB Type-A til micro-B kabel Kompatibel med Windows 8.1 / 10 og macOS 10.13-10.15 Slankt minimalistisk design med højglans sort finish Bærbart design holder dine filer tilgængelige 24/7 med planlagt backup og adgangskodebeskyttelse for at hjælpe med at holde indhold organiseret og sikkert.

Produktspecifikationer

Mærke: Toshiba
Kategori: Harddisk Ekstern
Artikel nr.: HDTCA10EK3AA
EAN: 4260557511206
Varenr.: 2888991
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Toshiba CANVIO ADVANCE 1TB BLACK
1.249 kr
Til butik
Toshiba CANVIO ADVANCE 1TB BLACK billede

Produktinformation

Toshiba CANVIO Advance 1TB Black Produceret med avanceret teknologi og sofistikeret design, Toshiba CANVIO Advance 1TB Black (varenummer: HDTCA10EK3AA) er mere end blot en eksternt drev. Med en kapacitet på 1 terabyte tilbyder denne enhed rigelig plads ti...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Toshiba
Kategori: Forside
EAN: 4260557511206
Varenr.: 26402

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Toshiba Canvio Advance - 1TB - Ekstern Harddisk - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Toshiba Canvio Advance - 1TB - Ekstern Harddisk - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK658 kr658 krKøb
2Proshop DK710 kr749 krKøb
3Ultrashop1.249 kr1.249 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Toshiba Canvio Advance - 1TB - Ekstern Harddisk - Sort

PriceData har fulgt prisen på Toshiba Canvio Advance - 1TB - Ekstern Harddisk - Sort i 181 dage. Laveste pris i perioden er 433 kr (registreret d. 22. december 2025), højeste er 720 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 579 kr.

Den nuværende pris på 658 kr er 14% over normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 41 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 81 prisændringer for Toshiba Canvio Advance - 1TB - Ekstern Harddisk - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 81 prisændringer for Toshiba Canvio Advance - 1TB - Ekstern Harddisk - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 2026658 kr28 kr (4%)
15. maj 2026686 kr1 kr (0%)
14. maj 2026687 kr1 kr (0%)
13. maj 2026688 kr16 kr (2%)
9. maj 2026672 kr1 kr (0%)
8. maj 2026673 kr1 kr (0%)
7. maj 2026672 kr2 kr (0%)
4. maj 2026670 kr50 kr (7%)
3. maj 2026720 kr47 kr (7%)
2. maj 2026673 kr21 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret