Gå til hovedindhold

Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 2 TB 2,5" USB-A 3.2 Gen 1 (kompatibel med USB 2.0) - hvid

ToshibaHarddiskeEAN: 4260557511305
Pris fra 794 krtil 959 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 165 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 692 kr 13. mar.

Sammenlign priser på Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 2 TB 2,5" USB-A 3.2 Gen 1 (kompatibel med USB 2.0) - hvid og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 794 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Toshiba Canvio Advance - Harddisk - 2 TB - ekstern (bærbar) - 2.5 - USB 3.2 Gen 1 - lys beige
794 kr
Til butik
Toshiba Canvio Advance - Harddisk - 2 TB - ekstern (bærbar) - 2.5 - USB 3.2 Gen 1 - lys beige billede

Produktspecifikationer

Mærke: Toshiba
Kategori: Ekstern Harddisk
Farve: 1
Artikel nr.: HDTCA20EW3AA
EAN: 4260557511305
Varenr.: 6659409
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Toshiba Canvio Advance Harddisk 2TB 2.5" USB 3.2 Gen 1
795 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 2 TB 2,5" USB 3.2 Gen 1 - lys beige
-5%869 kr
Før 919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 2 TB 2,5" USB 3.2 Gen 1 - lys beige billede

Produktinformation

Toshiba Canvio Advance - Harddisk - 2 TB - ekstern (bærbar) - 2.5" - USB 3.2 Gen 1 - lys beigeGenereltBredde: 109 mmDybde: 78 mmEgenskaber: Validering af passwordautomatisk backupNTFS-formateretEnhedstype: Harddisk - ekstern (bærbar)Grænseflade: USB 3.2 Gen 1Højde: 14 mmKapacitet: 2 TBModel: 2.5"Vægt: 149 gPræstationOverføringshastighed, grænseflade: 5.0 Gbps (USB 3.2 Gen 1)Ekspansion og forbindelseInterface: 1 x USB 3.2 Gen 1Kompatibel bås: 2.5"EffektStrømkilde: USB busProgrammer & SystemkravMed software: Toshiba Backup Software (gratis download), Toshiba Storage Security Software (gratis download)OS nødvendig: Windows 8.1 / 10, Apple macOS 10.13 - 10.15DiverseFås i farverne: Lys beigeMedfølgende ledninger: 1 x USB 3.2 Gen 1 kabel - USB Type A til micro-B - eksternProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti - 2 år...

Produktspecifikationer

Mærke: Toshiba
Kategori: Harddiske
Vægt: 0.22g
EAN: 4260557511305
Varenr.: 1810125
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 2 TB 2,5" USB 3.2 Gen 1 - lys beige
-5%889 kr
Før 939 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Toshiba Canvio Advance - 2TB - Ekstern Harddisk - Hvid
898 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Toshiba Canvio Advance Harddisk 2TB 2.5 USB 3.2 Gen 1
959 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 2 TB 2,5" USB-A 3.2 Gen 1 (kompatibel med USB 2.0) - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 2 TB 2,5" USB-A 3.2 Gen 1 (kompatibel med USB 2.0) - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK794 kr833 krKøb
2CompuMail DK795 kr795 krKøb
3Boligcenter DK869 kr869 krKøb
4Vivas DK889 kr958 krKøb
5Proshop DK898 kr937 krKøb
6Ultrashop959 kr959 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 2 TB 2,5" USB-A 3.2 Gen 1 (kompatibel med USB 2.0) - hvid

PriceData har fulgt prisen på Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 2 TB 2,5" USB-A 3.2 Gen 1 (kompatibel med USB 2.0) - hvid i 150 dage. Laveste pris i perioden er 612 kr (registreret d. 16. januar 2026), højeste er 808 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 740 kr.

Den nuværende pris på 794 kr er 7% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 47 prisfald og 42 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 2 TB 2,5" USB-A 3.2 Gen 1 (kompatibel med USB 2.0) - hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 2 TB 2,5" USB-A 3.2 Gen 1 (kompatibel med USB 2.0) - hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026794 kr8 kr (1%)
30. maj 2026786 kr7 kr (1%)
29. maj 2026793 kr1 kr (0%)
28. maj 2026792 kr8 kr (1%)
27. maj 2026800 kr9 kr (1%)
26. maj 2026791 kr7 kr (1%)
25. maj 2026798 kr8 kr (1%)
24. maj 2026790 kr5 kr (1%)
23. maj 2026795 kr7 kr (1%)
22. maj 2026788 kr5 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret