Gå til hovedindhold

Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 4 TB 2,5" USB Type‑A 2.0/3.2 Gen 1 - Hvid

ToshibaHarddiskeEAN: 4260557511312
Pris fra 1.359 krtil 1.719 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 360 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.149 kr 29. mar.

Sammenlign priser på Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 4 TB 2,5" USB Type‑A 2.0/3.2 Gen 1 - Hvid og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1359 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Toshiba Canvio Advance Harddisk 4TB 2.5" USB 3.2 Gen 1
1.359 kr
Til butik
Toshiba Canvio Advance Harddisk 4TB 2.5" USB 3.2 Gen 1 billede

Produktinformation

Toshiba Canvio Advance - Harddisk - 4 TB - ekstern (bærbar) - 2.5" - USB 3.2 Gen 1 - lys beige

Produktspecifikationer

Mærke: Toshiba
Artikel nr.: HDTCA40EW3CA
EAN: 4260557511312
Varenr.: 996607964
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Toshiba Canvio Advance - 4TB - Ekstern Harddisk - Hvid
1.412 kr
Til butik
Toshiba Canvio Advance - 4TB - Ekstern Harddisk - Hvid billede

Produktinformation

Harddisk med 4 TB bærbar lagerplads, USB 3.2 Gen 1 (5,0 Gbps) forbindelse, bus-drevet drift samt indbygget planlagt backup og adgangskodebeskyttelse. Toshiba Canvio Advance 4TB er et kompakt 2,5" bærbart eksternt drev med et minimalistisk, blankt design, der leverer hurtige filoverførsler og enkel sikkerhed til fotos, videoer og store projekter. 4 TB kapacitet til tusindvis af filer USB 3.2 Gen 1-interface (5,0 Gbps) til hurtige overførsler Bus-drevet via USB - ingen ekstern strømforsyning nødvendig NTFS-formateret med automatisk backup og adgangskodebeskyttelse Inkluderer USB Type-A til micro-B-kabel Kompatibel med Windows 8.1/10 og macOS 10.13-10.15 Designet til at holde dit indhold tilgængeligt og sikkert på farten, med downloadbar Toshiba-backup- og sikkerhedssoftware for ekstra bekvemmelighed.

Produktspecifikationer

Mærke: Toshiba
Kategori: Harddisk Ekstern
Artikel nr.: HDTCA40EW3CA
EAN: 4260557511312
Varenr.: 2888908
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Toshiba Canvio Advance Harddisk 4TB 2.5 USB 3.2 Gen 1
1.669 kr
Til butik
Toshiba Canvio Advance Harddisk 4TB 2.5 USB 3.2 Gen 1 billede

Produktinformation

Toshiba Canvio Advance Harddisk 4TB 2.5" USB 3.2 Gen 1 Oplev den ultimative opbevaringsløsning med Toshiba Canvio Advance Harddisk, der tilbyder hele 4TB plads i et kompakt 2.5" design. Denne eksterne harddisk er perfekt til både privat og professionelt b...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Toshiba
Kategori: Ekstern Lagerenheder
EAN: 4260557511312
Varenr.: 87544
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 4 TB 2,5" USB Type‑A 2.0/3.2 Gen 1 - Hvid
1.699 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 4 TB 2,5" USB Type‑A 2.0/3.2 Gen 1 - Hvid
1.719 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 4 TB 2,5" USB Type‑A 2.0/3.2 Gen 1 - Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 4 TB 2,5" USB Type‑A 2.0/3.2 Gen 1 - Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.359 kr1.359 krKøb
2Proshop DK1.412 kr1.412 krKøb
3Ultrashop1.669 kr1.669 krKøb
4Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
5Vivas DK1.719 kr1.798 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 4 TB 2,5" USB Type‑A 2.0/3.2 Gen 1 - Hvid

PriceData har fulgt prisen på Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 4 TB 2,5" USB Type‑A 2.0/3.2 Gen 1 - Hvid i 181 dage. Laveste pris i perioden er 903 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 1.363 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.152 kr.

Den nuværende pris på 1.359 kr er 18% over normalprisen. Prisen er steget 11% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 65 prisændringer for Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 4 TB 2,5" USB Type‑A 2.0/3.2 Gen 1 - Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 65 prisændringer for Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 4 TB 2,5" USB Type‑A 2.0/3.2 Gen 1 - Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.359 kr4 kr (0%)
30. maj 20261.363 kr4 kr (0%)
29. maj 20261.359 kr3 kr (0%)
27. maj 20261.362 kr90 kr (7%)
26. maj 20261.272 kr3 kr (0%)
25. maj 20261.269 kr20 kr (2%)
24. maj 20261.289 kr9 kr (1%)
23. maj 20261.280 kr9 kr (1%)
18. maj 20261.289 kr5 kr (0%)
17. maj 20261.294 kr64 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret